reklamı kapat

POPÜLER

LG V30 Ahududu gülü

LG’den akıllı telefon pazarında oldukça şaşırtan dev bir hamle daha

 - Güncelleme: 04 Şubat 2018 22:42

Güney Kore merkezli teknoloji firmalarından LG, akıllı telefon pazarında köklü değişikler yapmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgiler ise dev bir pazardan çıkılacağını gösteriyor.

2017 toplamında genel olarak 55,4 milyar dolar gelir ve 2,2 milyar dolar kar elde eden şirket, bu olumlu tabloyu mobil tarafta çizemiyor. Sadece 2017 dördüncü çeyrekte 192 milyon dolar zarar eden mobil departman, şirkete köklü adımlar attırıyor. Biliyorsunuz şirketin başkan yardımcısı Jo Seong-jin, bundan sonra sadece ihtiyaç olduğunda yeni bir telefon çıkartacaklarını söylüyor. Rakipler çıkarttı diye biz de yeni akıllı telefon çıkartmayacağız diyen Seong-jin, mevcut modelleri daha uzun süre satışta tutmak istediklerini açıklıyor. Yani akıllı telefon pazarında büyük bir dönüşüme giren firma, gelen son bilgilere göre büyük Çin pazarından da çıkıyor. Evet dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında artık yer almayacağı belirtilen şirket, buradaki isimler karşısında rekabeti kaybetmiş görünüyor. G6 ile V30’u Çin’e getirmeyerek bunun sinyalini uzun süre önce veren firma, daha başarılı olabileceği belirli pazarlara odaklanacak gibi görünüyor. Bu durum bölgedeki rekabet göz önüne alındığı zaman güzel görünüyor çünkü Çin’de sadece uygun fiyata yüksek performans sunanlar öne çıkabiliyor.

LG, mobil dünyanın kaybeden isimlerinden

Huawei ile Xiaomi gibi isimlerin gölgesinde kalan ve HTC gibi geri plana düşmeyen devam eden LG, girdiği değişiklikler ile çok da olumlu sinyaller vermiyor. Genel olarak pazardan çıkmayacağı tahmin edilen firma, yine de sevenlerini korkutuyor. En son karşımıza “Ahududu Gülü” rengi V30 modeliyle çıkan şirket, yenilikçi olmasına rağmen bir türlü öne çıkamıyor. 

İlginizi çekebilir