reklamı kapat

POPÜLER

LG G7

LG G7 için bekleyenleri üzecek ekran detayı

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, şu sıralar sık sık yılın başında sıfırdan tasarlamaya başladığı G7 ile gündeme geliyor. Bugün ortaya atılan detay ise cihazı bekleyenleri üzecek türde görünüyor.

LG’nin beklenmedik şekilde MWC 2018‘de sergilediği telefon, The Investor’un sağlam kaynaklarına göre OLED değil LCD ekran ile gelecek. Şimdiye kadar hep OLED ile geleceği konuşulan telefon, maalesef LCD ile karşımıza çıkacak gibi duruyor. Bunun arkasında ise maliyetin yer aldığı belirtiliyor. Son yıllarda mobil tarafta sürekli olarak zarar eden firma, üretmesi / kullanması pahalı OLED panelden uzak duracak gibi duruyor. Kendisin dünyanın en büyük OLED üreticilerinden olan şirket, LCD tercihiyle kullanıcılar üzecek gibi duruyor. Diğer bilinen detaylara göreyse telefon gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili hafızası bulunan telefonda söylendiği kadarıyla 3.000 mAh‘lık bir pil yer alıyor. Kutudan Android Oreo ile çıkan cihazın, 6 inç 3120×1440 piksel 19.5:9 ekran üzerine kurulacağı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG’in işleri mobilde hiç iyi gitmiyor

CES 2018‘de LG G7 hakkındaki sorular yanıtlayan şirketin başkan yardımcısı Jo Seong-jin, hatırlarsınız bundan sonra sadece ihtiyaç olduğunda yeni bir telefon çıkartacaklarını söylemişti. Rakipler çıkarttı diye biz de yeni akıllı telefon çıkartmayacağız diyen Seong-jin, mevcut modelleri daha uzun süre satışta tutmak istediklerini de açıkladı. İşte bu değişikliğin arkasında maddi konular yer alıyor. Şirket mobil tarafta sürekli olarak zarar ediyor ve bu da elbette kabul edilemez görülüyor.

İlgili Video

Telefona bir de çalışırken bakın