reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock Martin Freeman

Martin Freeman’dan Sherlock hayranlarını üzecek sözler

Son olarak dördüncü sezonuyla izleyici karşısına çıkan ve dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Sherlock devam edecek mi, etmeyecek mi? Hepimiz bu sorunun yanıtını bekliyoruz. Belirsiz süreç devam ederken Martin Freeman‘ın Sherlock’a dair açıklamaları dizinin sıkı hayranlarını üzecek gibi görünüyor.

Başrollerini Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın paylaştığı Sherlock televizyonun en ilgi çeken işleri arasında yer almaya devam ediyor. Dördüncü sezonunda hafif bir düşüş yaşayan dizinin devam etmesi isteniyor. Ancak bir türlü beklenen açıklama gelmiyor. Bu da yetmezmiş gibi John Watson‘a hayat veren Martin Freeman geri dönmeye pek niyetli görünmüyor. Bunun nedenini de şu sözlerle açıklıyor:

“Açıkça konuşmam gerekirse dizinin kalitesini koruyabilmesi bence imkansızdı. Sherlock oldukça hızlı bir şekilde dikkat çekip popüler oldu. Bu süreç örneğin The Office’in İngiltere versiyonunda çok daha yavaştı. Üstelik Sherlock çok kaliteli bir başlangıç yaptı. Böyle bir başlangıç yapınca kaliteyi sürdürmek fazlasıyla zor. Sherlock’un bir parçası olmak The Beatles’a dahil olmak gibi. İnsanların beklentileri o kadar büyük ki, bu işin bir parçası olmak eğlenceli gelmemeye başlıyor. Keyif alınarak yapılabilecek bir şey olmaktan çıkıyor. Aksine insanlar ‘Yeni sezonu çekseniz iyi olur, aksi halde pisliksiniz’ diyormuş gibi hissediyorsunuz. Bu da keyif almaya engel oluyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Martin Freeman beklentinin yüksek olduğu konusunda haklı. Ancak bu konuda izleyici suçlamak fazlasıyla yersiz. Öte yandan düşüncelerini nazik ve gerçek dışı sözler ardına gizlemesindense bu şekilde ifade etmesi takdire şayan.

İlgili video

Sherlock 4. sezon tanıtımı