reklamı kapat

POPÜLER

sherlock Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch’ten Martin Freeman’ın hayranları üzen Sherlock açıklamasına sert yanıt

İlginç bir şekilde bu ara Sherlock ile ilgili basında pek çok haber yer alıyor. Dizi yakın zamanda geleceğinden değil ancak, yeni sezonunun gelip gelmeyeceğini dahi tam bilemediğimiz bir dizi ile ilgili bu kadar çok haberi kısa sürede görmek ilginç. Bu kez Benedict Cumberbatch bir açıklamaya imza atıyor.

Daha geçtiğimiz hafta Steven Moffat’ın Sherlock açıklamasından sonra bir açıklama da Benedict Cumberbatch’ten geldi. Moffat’ın açıklamasını kısaca hatırlatmak gerekirse; şimdilerde Bram Stoker’ın Drakula’sı için çalışmalara başlayan Moffat, Sherlock için de kapıları kapatmamıştı. Diziye geri dönebileceklerini ve Cumberbatch’in çok istekli olduğunu söyleyen Moffat, bu dönüşün Dracula devam ederken olmayacağını da belirtmişti. Şimdi ise Cumberbatch, Telegraph‘a Sherlock dizisiyle ilgili açıklamalarda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Martin Freeman’a katılmıyorum”

Holmes’ün sağ kolu John Watson’a hayat veren Martin Freeman geçtiğimiz ay diziye dönmeye niyetli olmadığını açıklamıştı. Bunun sebebi olaraksa zorba hayranları göstermişti. Dizinin hayran kitlesinin baskıcı olduğundan bahseden Freeman, şevkini kaybettiğini dile getirmişti. Cumberbatch bu sebebi fazla “acınası” bulunuyor. “Açıkçası bunun vazgeçmek için yeterli bir sebep olması hayli acınası. Beklentiler yüzünden mi yani? Bilemiyorum. Buna katılamayacağım. Seriler hayranlara ulaşınca baskı seviyesi artıyor. Ben sadece aynı şekilde etkilenmiyorum, bunu belirtmem gerek.” diyen Cumberbatch, gerçekten de seriye dönmeye sıcak bakıyor gibi. Moffat da benzer bir açıklamada bulunmuştu.

Öte yandan Cumberbatch’in dediği gibi hayranların başarılı yapımlara karşı baskısı yeni değil. Ancak herkesin de bununla baş etme şekli aynı değil tabii. Dizinin geleceği ise hala belirsiz. Ancak yeni sezon için tüm kapıların kapanmadığını bilmek dahi güzel.