reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock’un ekibi Dracula için bir araya geliyor

Başrolünde Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın yer aldığı Sherlock dünya genelinde büyük ilgi görüyor. Bu başarılı yapımı ekrana taşıyan Mark Gatiss ve Steven Moffat şimdi de bir başka klasik karaktere, Dracula’ya el atmaya hazırlanıyor.

Her ne kadar verdiği uzun aralardan şikayet etsek de, Sherlock son yılların en başarılı dizileri arasında kabul ediliyor. Dünyanın en meşhur dedektifini modern dünyaya taşıyan Steven Moffat ve Mark Gatiss ise ortaya koydukları çalışma ile takdir topluyor. Variety’nin özel haberine göre şimdi bu ekip gözünü Dracula‘ya dikti. Bram Stoker‘ın kaleme aldığı bu kahraman şimdiye kadar sayısız kez izleyici karşısına çıktı. Eserin yayınlanmasının üstünden geçen uzun zamana rağmen gördüğü ilgide herhangi bir azalma olmadı.

Paylaşılan ilk bilgilere göre Dracula, Sherlock’un formatını benimseyecek. Yeni bir mini dizi gibi olacak. Sezonlardaki bölüm sayısı az olsa da, bölüm süreleri uzun olacak. Kahramanımız Transilvanya’dan İngiltere’ye taşınacak. Projenin yapımcılığını ise Sherlock ile büyük başarı elde eden Hartswood Films üstlenecek. Şimdilik Dracula’nın macerası günümüze taşınacak mı, yoksa orijinal zaman diliminde mi ele alınacak bilinmiyor. Net olan tek şey Moffat ve Gatiss’in şimdiden BBC ile görüşmelere başladığı…

YORUMLAR