reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 5 dayanıklılık testinde [Video]

OnePlus’ın uzun süredir beklenen amiral gemisi telefonu OnePlus 5 nihayet gün yüzüne çıktı ve cihazın testleri de yavaş yavaş internet ortamında yerini almaya başladı. Uğursuz olduğuna inanıldığı için 4 rakamını atlayarak OnePlus 3’ten direkt olarak 5’e atlayan seri, özellikle çift kamerası ve iPhone 7’ye epey benzeyen tasarımıyla adından söz ettirmişti. Şimdi ise OnePlus 5’in dayanıklılık testi yayınlandı.

Yayınlanan test videosu ekran çizilme testiyle başlıyor ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde OnePlus 5 diğer cihazlarla benzer seviyede dayanıklılık gösteriyor. Arka tarafta alüminyum malzeme tercih edildiği için çizilmeler kaçınılmaz oluyor. Çift kamera kısmında hiçbir şekilde çizilme meydana gelmezken flaş kısmı çiziklerden nasibini alıyor. Cihazın yan tarafında yer alan çerçeve bölümü tamamen alüminyum malzemeden üretilmiş olması dikkat çekiyor. Ayrıca üst kısımda yer alan hoparlör kısmının da çizilmelere karşı dayanıklı olması güzel bir detay.

Esas ilginçlik ise sıcaklık testinde ortaya çıkıyor. Telefonların ekranları genelde ateş tutulduğunda bir süreliğine görüntü kalitesini yitiriyor ancak sonrasında ekran eski halini alıyordu. OnePlus 5’te ise maalesef ekranda yanık izi kalıyor ve bu geri döndürülemiyor. Telefonunuzu ateşe düşürme gibi bi derdiniz yoksa sorun yok tabii ki fakat ilginç bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Dayanıklılık testinin videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.