reklamı kapat

POPÜLER

Dracula

Sherlock’un yaratıcılarından yeni dizi: Dracula [Video]

Sherlock dizisiyle büyük başarı elde eden Steven Moffat ve Mark Gatiss ikilisi şimdi de Dracula karakterini ekrana taşıyor. Merak uyandıran diziden ilk tanıtım sonunda gün yüzüne çıktı.

Sherlock‘u izleyicilerle buluşturan ikilinin Dracula’yı televizyona uyarlamaya hazırlandığını uzun zamandır biliyorduk. Daha önce Doctor Who için de bir araya gelen Steven Moffat ve Mark Gatiss bu sefer Bram Stoker’s Dracula eserini yorumluyor. Dünyanın en meşhur vampiri olarak tanımlayabileceğimiz Kont, Transilvanya’dan Londra’ya taşınıyor. Şimdiye kadar sayısız oyuncu tarafından canlandırılan bu efsane karaktere bu kez Danimarkalı oyuncu Claes Bang hayat veriyor. The Square ile tanınan oyuncu karakter için ihtiyaç duyduğu ilhamı Bela Lugosi’nin 1931 tarihli versiyonundan alıyor gibi görünüyor. İlk sezon çekimleri geçtiğimiz yaz tamamlanan dizi aslında izleyici karşısına çıkmaya hazır. Fakat heyecan uyandıran yapımı seyretmek için biraz daha sabretmemiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dracula bildiğiniz gibi

BBC ve Netflix ortaklığında izleyeceğimiz Dracula’nın tanıtımına baktığımızda bizleri gerçek anlamda bir korku dizisinin beklediğini görüyoruz. Bu çok kısa tanıtıma bakılırsa Kont Dracula’nın Londra sokaklarını kana bulamasına şahit olacağız. Üstelik korku öğelerinin ağır basacağı bu kısa tanıtımdan bile anlaşılıyor.

Tanıtımıyla merak uyandırmayı başaran Dracula’nın henüz ne zaman ekrana geleceği belli değil. BBC’nin yakın zamanda bu konuda bir açıklama yapması bekleniyor. Bu bekleyiş sırasında paylaşılan ilk tanıtımı izlemek isterseniz, haberimizin girişindeki videoya bakmanız yeterli.