reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Spider-Man Far From Home filminin büyük Iron Man sorunu

Avengers Endgame sonrasında vizyona giren Spider-Man Far From Home aslında Iron Man açısından büyük sorunlar yaratıyor. Onun arkasında bıraktığı mirasla ilgili soru işaretleri oluşmasına sebep oluyor.

Avengers Endgame’in finalinde kendini feda eden Tony Stark tüm evrenin Thanos belasından kurtulmasına yardımcı oldu. Ölümüyle birlikte tüm dünyayı yasa boğdu. Bu yas hissini Far From Home filminde oldukça yoğun bir şekilde hissettik. Peter Parker onun varisi mi olacak diye düşünürken Tony’nin geride EDITH‘i bıraktığını öğrendik. Filmin hikayesi de bu teknolojinin Mysterio’nun eline geçmesinin etrafına kuruluydu. Kendini yeterli görmeyen Peter Parker, EDITH’i Tony Stark gibi bir kahraman olduğuna inandığı Quentin Beck‘e bıraktı. Ardından onu geri almak için büyük bir mücadele vermesi gerekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man Far From Home filminin yarattığı Iron Man problemi

Far From Home’un yarattığı problem de burada başlıyor. Tony Stark’ın daha ergenlik çağındaki bir çocuğa inanılmaz kapsamlı teknolojik bir sistemi emanet etmesi en baştan büyük bir hata. Normalde Iron Man’in yapmayacağı bir hata. Film hikayesini böyle bir hatanın etrafına kurarak Iron Man’in geride bıraktığı mirası sıkıntıya sokuyor. Mucit, dahi ve dünyayı kurtarmak için kendini feda eden bir kahramanken, ergenlik çağındaki bir çocuğa inanılmaz bir teknoloji emanet edip herkesi tehlikeye sokan kişiye dönüşüyor. Elbette halk bu durumdan habersiz fakat işler biraz farklı şekilde ilerleseydi Iron Man’in mirası mahvolabilirdi.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı