reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock’un 5. sezonu hiç gelmeyebilir!

04 Temmuz 2017

Sherlock denildiğinde hepimizin aklına bitmek bilmeyen bir bekleme süreci geliyor. Öyle ki dizi sezonlar arasındaki uzun süreyle meşhur desek, abartmış olmayız. Durum böyle olunca henüz resmen açıklanmamasına rağmen hepimiz beşinci sezonu beklemeye başladık bile. Ancak görünen o ki beşinci sezon hiç olmayabilir!

Söz konusu Sherlock olunca yeni sezonlara dair net bilgilere ulaşmak oldukça zor. Bir yandan “hikaye devam edecek” müjdesi alıp, öte yandan “aslında devam etmeyebiliriz” gibi bir açıklamayla karşılaşabilirsiniz. Sherlock cephesine baktığımızda son haberler tam dile getirdiğimiz şekilde gerçekleşti. Önce Sherlock’un yazarlarından Steven Moffat yüzümüzü güldüren açıklamalarda bulundu. Her ne kadar resmen açıklanmasa da, tüm ekibin bir gün geri döneceğini varsaydıklarını dile getirdi. Hemen ardından dizinin diğer yazarı Mark Gatiss mikrofonu eline aldı. Hayallerimizi yıkan açıklamayı yaptı. Dördüncü sezonun çekimlerini planlamanın çok zor olduğunu, herkesin farklı projelerle meşgul olduğunu bu yüzden Sherlock’u olduğu gibi bırakmanın mantıklı olacağını söyledi. Hatta Sherlock Holmes‘e kendi yorumunuzu katın diyecek kadar ileri gitti.

Doğrusu tüm bu açıklamaların ne anlama geldiğini yorumlamak oldukça zor. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman daha önce yeni bölümler için dönmek istediklerini dile getirmişti. Fakat her ikisi de yeni projelere imza atmayı sürdürüyor. Bu da beşinci sezonu çekmeyi imkansız hale getiriyor. Umuyoruz ki bu açıklamaların ardından müjdeli bir haber alırız.