reklamı kapat

POPÜLER

sherlock

Steven Moffat’ın hayranları umutlandıran Sherlock açıklaması

BBC’nin popüler Sherlock dizisi için Steven Moffat‘tan ilginç açıklamalar geldi. Yeni bir sezonun artık hayal olduğunu düşünürken, Moffat’ın sözleri hayranlara umut verecek cinsten.

Steven Moffat her ne kadar Mark Gatiss ile bu aralar Bram Stoker’ın Dracula‘sını televizyona adapte etme üzerine yoğunlaşsa da, Sherlock’u da unutmuş değil. Sherlock 4. sezon ardından Benedict Cumberbatch’in “Aileme vakit ayırmak istiyorum” bahanesiyle role ara vermesi ve takibinde sayısız projede yer almasını denklemin dışında bırakırsak, hayranlar hala heyecanla yeni bir sezonu bekliyor. Martin Freeman da bu serinin bir parçası olmanın zorluklarından bahsetmiş hayranları kıran açıklamalarda bulunmuştu. Ancak umutlarımızın yavaş yavaş yittiği şu günlerde Moffat ilginç bir açıklama yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cumberbatch dönmeye niyetli

Moffat’ın Radio 2’ye yaptığı açıklama şu şekilde: “Dizimizi çok seviyoruz. Ve bir gün geri dönüp yeni bölümler çekmek isteriz. Ancak şu an bunu yapmıyoruz. Son 10 yıldır Doctor Who ve Sherlock dışında hiçbir şey yapmadım. Bu yüzden yeni şeyler yapmaya iznim var diye düşünüyorum. Ancak Benedict role geri dönmeye istekli ve bir gün dizi geri dönecek.

Sabırla beklemek dendi mi bu konuda Sherlock hayranlarından iyisini bulabilir misiniz emin değiliz. Zira dizinin sezonlar arası hayli uzun bekleyiş süresine alışkınlar. Ancak her ne kadar Moffat’ın sözleri umut vadetse de çok yakın bir gelecekte yeni bir sezon olmayacak gibi. Kim bilir belki Dracula’nın ardından Moffat yeni bir sezon için kendine birazcık zaman ayırabilir. Ancak Dracula projesi devam ettiği sürece yeni bir sezon göremeyeceğimize kesin gözüyle bakabiliriz.