reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2018 Suzuki Ertiga

Tasarımı ve donanımlarıyla premium modelleri aratmayan MPV: 2018 Suzuki Ertiga [Video]

Endonezya’da tanıtımı gerçekleştirilen 2018 Suzuki Ertiga, yaşadığı inanılmaz evrimin ardından kitlesini genişletme potansiyeline sahip.

Advertisement

Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu pek çok pazarda kısıtlı modellerle var olan Suzuki, Asya ve Uzak Doğu’da çok daha zengin bir ürün gamıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu zengin modellerin yer aldığı pazarlardan birisi olan Endonezya‘da gerçekleştirilen fuar kapsamında tanıtılan 2018 Ertiga, yerini aldığı jenerasyona oranla Suzuki kimliğini değiştirme potansiyelini barındıyor. Yaklaşık altı yıldır satışa sunduğu modelinde tasarımının yanı sıra ebatsal ve donanımsal olarak da ciddi anlamda zenginleştirmeye giden markanın, MPV sınıfında hiç olmadığı kadar iddialı hale geleceğini söylemek çok da yanlış olmayacak.

Dışı tamamlayan iç dünya

Ebatlarında yapılan iyileştirmenin ardından BMW 2 Serisi Active Tourer ve Mercedes B-Serisi gibi modellerden bile daha büyük hale gelen Ertiga’da 1,5 kata yakın bir büyüme söz konusu. İçerisinde yedi kişilik yolcuya kadar kapasite sunan araçta, bagaj hacmi de dört kişilik büyük bir aile için bile fazlasıyla tatminkar. Bagaj hacmi ve iç dünyadan bahsetmişken Ertiga’nın konsoluyla ilgili de birkaç cümle sarf edilmesi gerekiyor. Burada direksiyon da dahil olmak üzere ahşap kaplamalarla zenginleştirilmiş ve lüks algısı önemli oranda artırılmış bir yapının var olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Deri döşemelerle de zenginleştirilen konsoldaki multimedya ekranının ise biraz kötü durduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Motor kısmında 104 beygir güç ve 138 Nm tork üreten 1,5 litrelik benzinli makineyle gelen Suzuki Ertiga’nın satışları ağustos ayından itibaren başlayacak. Aracın bu yeni haliyle farklı pazarlara sunulup sunulmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Video