reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki Futuro-e

Dikkat çeken tasarımıyla tanıtıldı; Suzuki Futuro-e ile tanışma vakti

Yeni Delhi’deki fuar kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Suzuki Futuro-e, geleceğin tasarım ve motor dinamiklerini üzerinde topluyor.

Ocak ayı içerisinde ipucu niteliğindeki görselleriyle karşımıza çıkarılan Suzuki Futuro-e, söylenildiği gibi Auto Expo 2020‘de tanıtıldı. Hindistan’da düzenlenen fuarın ilgi çekici projelerinden birisi olan konsept, markanın elektrik geleceği için baz aldığı bazı temel dinamikler üzerine oluşuyor. Özellikle tasarım noktasında Suzuki’nin gençleri kendine çekme stratejisini barındıran aracın tamamen elektrikli dinamikler üzerine kurulması da altı çizilmesi gereken detaylar arasında. Projeyi şimdilik Hindistan merkezli odaklayan marka, önümüzdeki süreçte Türkiye ve Avrupa pazarına yansıması muhtemel felsefesinin de ilk ipuçlarını veriyor aslında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Suzuki Futuro-e kokpit dinamikleriyle de dikkat çekiyor

Futuro-e çizgileri itibarıyla pek çok farklı şekli üzerinde taşıyan bir model olarak öne çıkıyor. Coupe formlu bir SUV olan konseptin ön bölümünde keskin yapı dikkat çekiyor. Son dönemlerde pek çok konseptte gördüğümüz ön ve arkayı domine eden Slim-LED ışıklandırma tasarımı burada da karşımıza çıkıyor. Aracın kokpit bölümü ise şimdilik gerçeklikten uzaklığı en çok hissettiğimiz yer oldu. Direksiyon tipi ve konsol yapısı itibarıyla Futuro-e seri üretim geleceğinin felsefesinin hangi noktalar üzerine şekilenebileceğini gösterme amacında. Suzuki cephesi teknik detay verme konusuna ise maalesef masayı boş bırakıyor. Altyapının sadece tam elektrikli olduğunu söylemekle yetinen Japon üretici, gelecekte hayata geçirilecek çizgilerin hibrit motor dinamikleriyle de bir araya getirileceğinin sinyallerini verdi.

İlginizi çekebilir

Suzuki Jimny