reklamı kapat

POPÜLER

yerli-otomobil

Yerli otomobil bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor

Yerli otomobil ilkleri sunmaya devam ediyor. Tasarımı ve performansıyla tüm dikkati üstüne çeken yerli otomobille ilgili yeni bir açıklama geldi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ”Yerli otomobilin yüksek pil ağırlığının kompozit malzemelerle dengelenmesi için inovatif çalışmalara başladık. Türkiye’de ilk olacak bu çalışma, yerli otomobilin seri üretimi için kritik önem taşıyor” dedi. Burkay, “Ülkemizin 60 yıllık milli otomobil üretme hayalini gerçeğe dönüştürecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını taşıyoruz” dedi.

Burkay, ”Bursa, yerli otomobilin güçlendireceği ekosistemle gelecek 50 yılın da en önemli üretim merkezi olarak Türkiyemizin hedeflerinde öncü rolünü sürdürecek. Otomotiv sektöründeki bu güçlü atılım, ileri teknoloji yatırımlarını, üretimi, istihdamı ve ihracatı da yeni bir eşiğe taşıyacak. Dünya vitrinine sunacağımız yerli otomobil, ülkemizin yarım kalmış hikayesini tamamlarken, teknolojik dönüşüm ve dijital ekonomiye geçiş anlamı da taşımakta. Yapay zeka, nesnelerin interneti, sensörler ve otonom sürüş teknolojileriyle geliştirilecek otomobil projemiz, sanayimizde yeni bir yolculuğun başlamasına imkan sağlıyor. Fosil yakıtların yerini elektrikli araçlara bırakmaya başladığı bu yeni süreçte otomotiv ana ve yan sanayiindeki yeni nesil yatırımlar dönüşüm hamlesine de ivme kazandıracak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil 2022’de karşımıza çıkacak

8 yıl pil garantisi sunacak yerli otomobilin bakım maliyetinin çok düşük olduğu belirtiliyor. Yerli otomobilde benzinli ve dizel araçlardaki gibi mekanizmalar olmadığı için bakım maliyetinin düşük olacağını söylemek mümkün. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobilin ismi ise önümüzdeki yılın ortasında gerçekleşecek lansmanda ortaya çıkacak. Yerli otomobili 2022 yılında yollarda görmeye başlayacağız.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu