reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil modelinin görücüye çıkacağı tarih açıklandı

Yerli otomobil projesi konusunda çok önemli bir açıklama daha yapıldı. Yerli otomobilin görücüye çıkarılacağı tarih açıklandı.

Advertisement

Yerli otomobil Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamasına göre çok yakında görücüye çıkıyor. Kısa süre önce konuşan Varank, “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, aralık ayında ön gösterim araçlarını kamuoyuna tanıtacak” açıklamasında bulundu. Birden fazla model ya da bir modelin farklı versiyonları şeklinde gelecek izlenimi oluşturan araç, biliyorsunuz uzun süredir merakla bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda bir gazeteciye gösterilen model için Varan aynı zamanda “bu proje elektrikli, otonom ve bağlantılı araç teknolojilerinin temelden dönüştürdüğü otomotiv endüstrisinde ülkemize bir fırsat penceresi sunacak” da dedi. Yerli otomobilin satışına ,se 2022 gibi başlanacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil nerede üretilecek?

Türk halkının merakla beklediği araç, geçtiğimiz hafta duyduğumuz kadarıyla Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından Gebze Kocaeli’nde bulunan Bilişim Vadisi’nde kurulacak fabrikada üretilecek. Fabrika yatırımı için Bilişim Vadisi’nin yanındaki arazilerde kamulaştırma çalışmalarının sürdüğü aktarılırken, bu konumun seçilmesinin arkasında özellikle yan sanayi firmalarına yakınlık yer alıyor. Söylendiği kadarıyla yan sanayi firmalarını bir arada toplayan TOSB Otomotiv Yan Sanayi bölgesi, Gebze – Şekerpınar’da Bilişim Vadisi’nin yakınında bulunuyor. Aynı zamanda Türkiye otomotiv sanayisinin kalbinin attığı Bursa da Osmangazi Köprüsü ile direkt olarak Bilişim Vadisi’ne bağlanıyor. Ayrıca bu bölgenin denize kıyısı ve limanı olması da en büyük etkenlerden.

İlginizi Çekebilir

Ford’un yeni elektrikli Mustang modeli