reklamı kapat

POPÜLER

KIA Sonet

Seri üretim öncesi son gösterim; KIA Sonet, konsept olarak tanıtıldı

Hindistan’da düzenlenen fuar kapsamında örtülerinden kurtulan KIA Sonet, bu yıl içerisinde seri üretim bandına taşınarak rekabete dahil olacak.

Yeni Delhi‘de kapılarını açan Auto Expo 2020, beklediğimiz projeleri bir bir karşımıza çıkartmaya devam ediyor. Suzuki Futuro-e’nin ardından, kısa süre önce ipuçları paylaşılan KIA Sonet de organizasyon kapsamında örtülerinden kurtuldu. Bir konsept olmanın da ötesine geçerek seri üretime ciddi bir hazırlık olarak nitelendirilen kompakt SUV modeli, özellikle karakteristik tasarım noktalarıyla ilgi çekmeyi başardı. Bu yılın ikinci yarısından itibaren son kullanıcıya sunulacak üretim formuyla tekrar karşımızda olacak otomobilin şimdilik Hindistan pazarı merkezli olarak sunulacağını söyleyebiliriz. Lakin Renault Arkana örneğinde olduğu gibi önümüzdeki süreç Avrupa pazarı için de bir yansıma potansiyeli de taşımıyor değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KIA Sonet sınıfının en iddialı yaşam alanına sahip

Sportif karakteriyle ön plana çıkacak olan Sonet, KIA’nın son dönemlerde yükselişe geçen tasarım dinamiklerinden nasibini alıyor. “Kaplan burnu” temalı ızgaranın yeni versiyonuyla birlikte LED ışıklandırma gruplarının hem önde hem arkada ciddi bir karakter unsuru olduğunu görüyoruz. Tabi ki şu anda gördüğümüz yapının ne şekilde seri üretime taşınacağı da şüphesiz ilginin devamlılığındaki temel etmek olacan. Motor bölümüne geldiğimizde ise bizleri dizel ve benzinli seçenekleri barındıran kısa bir liste karşılıyor. Benzinlide 1,2 litrelik üniteyi tercih edeceği söylenen KIA’nun dizelde ise 1,5 litrelik makineyi kullanması gündemde. Kokpit bölümünde sınıfın en geniş alanını vadeden Sonet, 10,25 inçlik dijital ekranlarıyla da modern dünyaya ayak uyduracak. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2021 Cadillac Escalade