reklamı kapat

POPÜLER

Kia Sonet

Adım adım tanıtıma; Kia Sonet için ön gösterimler başladı

Hindistan merkezli olarak tanıtımı gerçekleştirilecek olan Kia Sonet, markasını kompakt SUV sınıfında kendine has dinamiklerle temsil etmeye çalışacak.

Kia’nın Hindistan merkezli olarak ürün gamında dahil etmeye hazırlandığı Sonet için adlında uzun süredir kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildiğini biliyoruz. Nitekim süreci takip edip hafızasını biraz zorlayanlar aracın seri üretime yakın bir prototip üzerinden geçtiğimiz şubat ayında tanıtıldığını anımsayabilir. Bugün resmi kaynaklardan gelen paylaşımla son kullanıcıya ulaşacak formunun ipucu detayları üzerinden nabzı oluşturulmaya başlanan Kia Sonet, 7 Ağustos‘ta Hindistan’da yapacak olan tanıtımla hazır bir şekilde karşımızda olacak. Delhi Auto Expo kapsamında sergilenmesi beklenen modelin, konsept araç ile büyük ölçüde benzerlik göstermesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kia Sonet için masada görünenler

Sportif karakteriyle ön plana çıkacak olan Sonet, KIA’nın son dönemlerde yükselişe geçen tasarım dinamiklerinden nasibini alıyor. “Kaplan burnu” temalı ızgaranın yeni versiyonuyla birlikte LED ışıklandırma gruplarının hem önde hem arkada ciddi bir karakter unsuru olduğunu görüyoruz. Tabi ki şu anda gördüğümüz yapının ne şekilde seri üretime taşınacağı da şüphesiz ilginin devamlılığındaki temel etmek olacan. Motor bölümüne geldiğimizde ise bizleri dizel ve benzinli seçenekleri barındıran kısa bir liste karşılıyor. Benzinlide 1,2 litrelik üniteyi tercih edeceği söylenen KIA’nun dizelde ise 1,5 litrelik makineyi kullanması da hala beklentiler arasında. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

2021 Cadillac Escalade