reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class’a Jeep’in ardından Land Rover Defender ile yeni rakip geliyor!

Önümüzdeki yıl içerisinde hayata döndürülecek Land Rover Defender, marka içerisinden gelen kararla pickup versiyonuna da kavuşacak.

Mercedes X-Class‘ın beraberinde getirdiği premium pickup tanıtımına önümüzdeki yıl içerisinde Jeep’in önemli bir hamle yaparak katılacağını biliyoruz. Wrangler tabanlı olarak geliştirilecek bu modelin test sürecine devam eden Jeep’in de kısa süre içerisinde çok ciddi bir rakibi daha karşımıza çıkacak. Land Rover’ın 2019 model yılıyla tanıtılması beklenen yeni jenerasyon Defender hamlesini bir pickup olarak da değerlendirmeye gitme kararı satış tarihi üzerinden netlik kazanmaya başladı. Defender’ı 70. yılında hayata döndürecek olan marka, gelen ilk bilgilere göre pickup versiyonu için 2020‘yi seçmiş durumda. Şu aşamada modelle ilgili merak edilen önemli bir nokta var.

İngiltere merkezli kaynaklardan gelen detaylar, bizlere Land Rover Defender Pickup ‘ın iki kapılı tek kabin versiyon üzerinden hayata geçirileceğini işaret etmekte. Buna rağmen Navara gibi başarılı çift kabin modeller ile aynı çekiş kapasitesine sahip olacağını da öğrendiğimiz model, zengin konfigürasyona uyum sağlamak adına özel bir platform üzerine geliştirilecek. Bu da modifikasyon meraklılarının fazlasıyla hoşuna gidecek noktalardan bir tanesi. Masada görünen ikinci güzel detay ise markanın Defender Pikcup’ı oldukça zengin versiyon çeşitleriyle satışa sunma planı içerisinde olduğu. Baz versiyonuyla düşük bütçeli kullanıcılara da erişmek isteyen Land Rover, üst versiyonlarda ise lüksün sınırlarını zorlama konusundaki iddiasını sürdürecek. Standart Defender’ın tanıtılmasıyla birlikte sahip olacağı motor seçenekleriyle ilgili de bir fikir sahibi olabileceğimiz Defender pickup, meraklılarının şimdiden ilgisini çekmeye başladı bile. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.