reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Defender

İlk mesaj verildi; yeni Land Rover Defender için pickup ihtimalleri

Geçtiğimiz süreçte de gündeme gelen Land Rover Defender pickup projesinin artık marka içerisinde de değerlendirilebildiği mesajları veriliyor.

Uzun yıllar sonra yepyeni bir jenerasyonuyla karşımıza çıkan Land Rover Defender, bu sayede yepyeni bir kimlik ve güncel teknolojiyle donatıldı. Önceki nesillerde olduğu gibi 90, 110 ve 130olmak üzere üç farklı gövde tipiyle tercih edilebilen Defender için tanıtımla birlikte bağımsız tasarımcılar da harekete geçti. Mercedes’in X-Class ile yepyeni bir kulvar açtığı premium pickup sınıfını merkeze kalan bu çalışmalar için gerçeğe dönüşme ihtimali doğmuş olabilir. Bu beklentilerle ilgili Autocar’a ilgi çekici açıklamalar Jaguar-Land Rover’ın Departman Sorumlusu Nick Collins’ten geldi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Land Rover Defender pickup için pazar analizi yapılabilir

Açıklamalarında Defender pickup projesi için henüz somut bir adım atılmadığını aktaran Collins; “Defender’ın tanıtımıyla birlikte ürün gamının kapsamlı bir aile olacağını her zaman ifade etti. Markanın gelecek planlarıyla ilgili şimdilik net açıklamalarda bulunamam lakin pazarı izlememiz ve talepleri takip etmemiz gerekiyor.” diyerek pickup için de belli şartların oluşması durumunda adım atılabileceğinin sinyallerini verdi. Aracın pickup dönüşümü için uygun olup olmadığı da şüphesiz bu kapsamda değerlendirilecek kriterler arasında öne çıkıyor. Pickup projesinin hayata geçirilmesi durumunda satışların Amerika ve Avrupa başta olmak üzere pek çok geniş pazarda yürütülmesi de beklentiler arasında. Mark tarafı Defender için geçtiğimiz yıl ticari nitelik taşıyan bir versiyon tanıtarak aileyi genişletmek istediğini bir kez daha vurgulamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo

Not: Haberin ana görselinde Defender pickup için geliştirilen konsept tasarım kullanılmıştır.