reklamı kapat

POPÜLER

Benedict Cumberbatch “Sherlock bitiyor” iddialarına açıklık getirdi

BBC‘nin sevilen dizisi Sherlock yakında dördüncü sezonuyla ekrana gelecek. Bir süredir bu uyarlama yapımın finalinin yaklaştığına dair haberler yapılıyordu. Sonunda dizinin başrol oyuncularından Benedict Cumberbatch duruma açıklık getirdi.

Sör Arthur Conan Doyle‘ın eserlerinden uyarlanan yapım Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından televizyona taşınıyor. Başrollerini Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın paylaştığı dizi dünya genelinde büyük ilgi görüyor. Sherlock’un ilk sezonundan sonra büyük ün kazanan bu iki oyuncu Hollywood‘a geçiş yaptı. Devamlı olarak yeni projeler için imza atan ikilinin gelecekteki programları oldukça dolu. Durum böyle olunca Sherlock’un yeni sezonları izlemek için uzunca bir süre beklemek gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde de Benedict Cumberbatch dizinin bitebileceğine dair bir açıklamada bulunmuştu. Bu haber hayranlarda şok etkisi yaratmıştı. Sevilen oyuncu şimdi herkesi üzen bu açıklamaların yanlış ele alındığını dile getirdi.

Cumberbatch yakında vizyona girecek olan Doctor Strange filminin tanıtım turuna devam ediyor. Bu vesile ile USA Today‘a konuşan oyuncu Sherlock‘un biteceğini söylemediğini açıkladı. Başarılı isim durumu “Yakın zamanda bir gazeteciyle konuşum. O sözlerimi click-bait bir başlığa çevirmeye çalıştı. Aslında dördüncü sezonun ‘şimdilik’ son olduğunu dile getirmiştim ancak söylediklerim çarpıtıldı. Bu son demekle, bu şimdilik son demek arasında büyük bir fark var. Röportajı yapan paragrafı böyle bitirerek açıklamayı havada bırakmış.” sözleriyle özetledi. Ardından dizinin final kararını bir dergi üzerinden duyurmayacaklarını, tüm ekibin Sherlock’u çok sevdiğini, uygun zaman ve hikaye ile diziye devam edilebileceğini dile getirdi.

Benedict Cumberbatch bu açıklamasıyla üzgün Sherlock hayranlarının yüreğine su serpmiş oldu. İzleyiciler artık dördüncü sezonun son olduğundan endişe etmeden, gönül rahatlığıyla yeni bölümleri seyredebilir. Merakla beklenen bu bölümlerin Ocak 2017‘de ekrana gelmesi bekleniyor.