reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock dizisinin sonu gelmiş olabilir

BBC‘nin dünya genelinde büyük ilgi gören dizisi Sherlock‘un dördüncü sezonla birlikte bitebileceği düşünülüyor. Bu konudaki en büyük ipucunu yapımın başrol oyuncusu Benedict Cumberbatch verdi.

2010 senesinde Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından televizyona uyarlanan Sherlock kısa sürede geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Böylece başrol oyuncuları Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman hızla ünlendi. İkili kısa sürede  birçok büyük yapımda rol almak üzere imza attı. Örneğin, Cumberbatch yakında Marvel’ın yeni projesi Doctor Strange ile izleyici karşısına çıkacak. Oyuncuların hızla yoğunlaşan programı Sherlock için sonu getiriyor gibi görünüyor.

Hayranların korkulu rüyası olan bu durum GQ İngiltere‘nin Cumberbatch ile gerçekleştirdiği röportajda gündeme geldi. Sevilen oyuncu “Bu bir dönemin sonu olabilir. Zaten bir devrin sonu gibi hissettiriyor. Hikaye öyle bir noktaya gidiyor ki, hemen arkasından devam etmek zorlaşıyor. Biz bu dizide asla asla demiyoruz. Geri dönmek çok hoşuma gider. Dönüp tekrar bu karakteri canlandırmaya devam etmek isterim. Bu sözlerimin arkasında duruyorum. Ancak yakın gelecekte hepimizin tamamlamak istediği projeler var. Bu sezonda tamamlanmış gibi hissettiren bir hikaye anlatıyoruz. O yüzden neler olacağını bekleyip, göreceğiz. Yine de Sherlock’u yeniden oynamayacak olma düşüncesi gerçekten üzücü.” sözlerini sarf etti.

Şimdiye kadar dizinin bitme ihtimali birkaç kez daha gündeme gelmişti. Sherlock’un her sene çekilen bir dizi olmaması ve bu kadar sevilmesi sebebiyle hikayeyi sonlandırmaktansa aralıklarla devam etmesi kararlaştırılmıştı. Oyuncular sevilen bu karakterlere ara ara geri dönmek istediklerini dile getirmişti. Dizinin yaratıcılarından Steven Moffat da dizinin dördüncü sezonla bitmeyeceğine işaret etmişti. Ancak ekibin giderek yoğunlaşan programı bu düşünceyi değiştirmiş gibi görünüyor.

Şimdilik Sherlock’un dördüncü sezonla biteceği kesinleşmiş değil fakat en azından uzun bir aranın daha bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

YORUMLAR