reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock dizisinin “simetri hastalarını” mest eden çekimleri [Video]

BBC‘de ekrana gelen Sherlock, sezonları arasındaki uzun bekleme süresine rağmen dünya genelinde beğenilen bir yapım olmasıyla dikkat çekiyor. Sör Arthur Conan Doyle‘ın eserlerinden uyarlanan yapım modern dünyadaki Sherlock Holmes’u başarılı bir şekilde konu ediyor. Ancak görünen o ki dizinin başarılı yaptığı bir şey daha var: kusursuz simetri.

Başrollerinde Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın yer aldığı uyarlama oldukça geniş bir izleyici kitlesine sahip. Sherlock’un hayranlarından biri olan Celia Gómez dizinin kusursuz bir simetriyle çekildiğini hazırladığı video ile kanıtladı. Yapımın seyirci kitlesi en ufak detayları fark etmeleri, hikaye akışı üzerine teori üretmeleriyle meşhur. Celia Gómez’in Sherlock sinematografisi üzerine olan bu videosu hayranların çalışmalarını bir sonraki aşamaya taşıyor.

Şahane bir simetri ile çekilen kareler bazen kullanılan mekanların özelliklerinden kaynaklansa da, bu konuda özel bir çaba sarf edildiği belli oluyor. Videoda yer alan ve farklı bölüm ile sezonlardan alınan anlık görüntüler bu durumun en büyük kanıtı oluyor.

Sherlock’un dördüncü sezon bölümleriyle Ocak 2017‘de geri dönmesi bekleniyor.

VİDEO