reklamı kapat

POPÜLER

Sherlock filmleri aratmayacak bir fragmanla geri dönüyor [Video]

“Sahne hazır, perdeler kalkıyor. Başlamaya hazırız.” 2010 yılında başlayan BBC‘nin modern Sherlock Holmes uyarlaması, film tadında bölümlerle 2014’ün başında üçüncü sezonu noktalamış ve hayranları uzun bir bekleyişle baş başa bırakmıştı. Şimdi belki üç bölümlük “koca” bir sezonla gelmese de özel bölümüyle yılbaşını mükemmelleştirmeye hazırlanıyor. İlk fragmanı yayınlanan dizi ise akıllara tek bir soruyu getiriyor: “Özlediniz mi?

10 bölümlük dizilerin bir yıllık sezon aralarından yakınanlar için Sherlock tam bir eziyet. Sinema filmlerini aratmayan üç bölümlük sezonlarla izleyiciyi mest etmeyi başaran BBC aynı zamanda sabır sınama konusunda da bir hayli başarılı. Hal böyle olunca Sherlock dizisinin özel bölümünün fragmanı bile hayranları çıldırtmaya yetiyor. Dün akşam yayınlanan fragman ise özel bölüm olması sebebiyle dizinin gidişatından biraz farklı bir havada olacağını gösteriyor. Modern bir uyarlama olan Sherlock, orijinaline, 19’uncu yüzyıla geri dönüyor.

Hollywood’un gişe rekortmeni filmlerini aratmayacak bir fragmanla gelen Sherlock, konuyla ilgili çok detay vermese de belli ki Arthur Conan Doyle‘a saygı niteliğinde bir bölüme yer verecek. Benedict Cumberbatch‘in hayat verdiği Sherlock Holmes’ün Dr John Watson‘a dizinin diğer bölümlerindeki gibi John diye seslenmek yerine kitaplarda olduğu gibi Watson demesi de bunun bir göstergesi. 19’uncu yüzyıl Londra’sının tüm ihtişamını göreceğimizi umduğumuz bölüm daha önce hiç olmadığı kadar orijinale yakın olabilir. Tabii BBC’nin fragmanı yayınlamış olması, kesin bir tarih verdiği anlamına gelmiyor. Her ne kadar yılbaşı özel bölümü olarak geçse de Sherlock için net bir tarih yok. Ancak serinin hayranları buna alışık olduğundan, bölüm çıkana kadar fragmanın etkisi bile yetecektir. Ne de olsa neredeyse iki yıldır bekliyoruz, değil mi?