reklamı kapat

POPÜLER

LG G7

LG G7’de ekran teknolojisini seçme şansı kişilerde mi olacak?

Son dönemde sık sık gündemimize gelen LG G7, bugün ilginç görünen bir detay kazandı. Sağlam kaynaklara göre telefonun ekran teknolojisini seçme şansı kişilerde olacak.

LG G7 için geçtiğimiz günlerde OLED yerine LCD ekran ile gelecek haberleri çıkmıştı. İşte bunu detaylandıran ETNews, telefonun iki farklı versiyon halinde satışa çıkacağı söylüyor. Buna göre kişiler telefonu ya OLED ya da LCD ekran ile satın alabilecek. Modeller arasında ekran teknolojisi haricinde fark olmayacağı söylenirken, bu yapının daha önce sunulmadığı söyleniyor. LCD’ye göre birçok avantajı bulunan OLED, daha iyi bir görsel deneyim sunuyor. Ancak üretim maliyeti oldukça yüksek olan teknoloji, bu yüzden halen birçok akıllı telefonda yer almıyor. LG’nin uygulayacağı konuşulan yol ise gerçekten garip duruyor. Mayıs ayında lanse edilmesi beklenen iki versiyonunda aynı anda satışa çıkmayabileceği de söyleniyor. Üretim şartları nedeniyle LCD‘li modelin daha çok üretileceği yapılan tahminler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G7’nin beklenen teknik özellikleri

Kendisi dünyanın en büyük OLED üreticilerinden olan şirket, LCD tercihiyle kısıtlı bütçeye sahip kullanıcılara seçme şansı verecek gibi duruyor. Bilinen detaylara göre telefon gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili hafızası bulunan telefonda söylendiği kadarıyla 3.000 mAh‘lık bir pil yer alıyor. Kutudan Android Oreo ile çıkan cihazın, 6 inç 3120×1440 piksel 19.5:9 ekran üzerine kurulacağı da söyleniyor.

İlgili Video

Telefona çalışırken de görüntülendi