reklamı kapat

POPÜLER

Fujitsu

Fujitsu ile bilgisayar güvenliğinde yeni dönem [Video]

Japonya merkezli dev teknoloji şirketi Fujitsu, kısa süre önce kişisel bilgisayar güvenliğindeki bir sonraki biyometrik unsuru görücüye çıkarttı. Şirket bunun için yazılım devi Microsoft ile ortaklık da kurdu.

Dizüstü pazarının önemli oyuncularından Fujitsu, Windows Hello güvenlik sistemine yeni bir biyometrik unsur daha ekledi. Şimdiye kadar yüz tanıma ve parmak izi temelli çalışan güvenlik sistemi Hello, artık avuç içerisindeki damaları da algılayabiliyor. Bunun için posta pulu büyüklüğünde yeni bir sensör geliştiren Japon teknoloji devi, kişileri açıkça avuçlarının içerisinden tanıyor. Söylendiği kadarıyla avuç içerisindeki damarlar her insanda farklı oluyor. Bu sayede kişileri sorunsuz şekilde ayırt edebilen sistem, parmak izi ya da yüz tanımadan da daha güvenli. Çünkü kimse sizin avuç içinizdeki damarların fotoğraf çekebilme ihtimaline sahip değil. Bu yüzden büyük önem arz eden sistem, gösterildiği kadarıyla çok daha hızlı çalışıyor. Kişilerin elindeki damarların haritasını kızılötesi ışıkla çıkartan sistem, elinizi tamamen üstüne koyma ihtiyacı dahi hissetmiyor, yukarıdan görev yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Fujitsu
Fujitsu
Fujitsu

Fujitsu alana yeni bir soluk getiriyor

Yeni sensörü şimdiden dizüstüne entegre eden firma, açıkça güvenliği bir adım daha yukarıya çıkartıyor. Günümüzde birçok firma farklı biyometrik unsurlar arasında çalışıyor. Ancak Fujitsu geliştirme değil son kullanıcıya çıkma noktasında bulunuyor. Bu da elbette son kullanıcı için güzel duruyor.