reklamı kapat

POPÜLER

2019 Volkswagen Touareg

Kaynaklardan gelen ilk resmi paylaşımla 2019 Volkswagen Touareg için geri sayım başlıyor

Mart ayında Çin’de düzenlenecek etkinlikle karşımıza çıkacak olan 2019 Volkswagen Touareg, sürüş dinamikleri bazında önemli iyileştirmeler içeriyor.

Volkswagen’in yeni nesil diliyle ürün gamına ekleyeceği son modellerden birisi olacak olan üçüncü jenerasyon Touareg için artık geri sayıma başlıyoruz Geride bıraktığımız aralık ayı içerisinde kamuflajsız olarak kameralara yakalanarak, dış tasarım itibarıyla akıllarımızda yer edinen 2019 model yıllı yeni jenerasyonun tanıtımı 23 Mart’ta Pekin‘de düzenlenecek. İlk kez Pekin Otomobil Fuarı‘nda kullanıcıların karşısına çıkacak olan modelinden ipucu niteliğinde detaylar paylaşan Volkswagen, aracın özellik bakımından da elini ciddi anlamda güçlendirme planını devreye sokmuş durumda. Bentley Bentayga, Lamborghini Urus ve geliştirme sürecinde olan Audi Q8 ile aynı altyapı üzerine inşa edilen Touareg, sürüş dinamiği olarak yeni bir deneyim vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürüşe altyapısal destek

Tasarımı itibarıyla çok daha belirgin ve karakterli bir yüzle karşımızda olacak olan 2019 Volkswagen Touareg ile ilgili elimizde gözüken ilk detayları sizlerle paylaşım. Aracın sürüş dinamiği kısmına ciddi fark yaratacak olan üç yeni parça şu aşamada ön plana çıkıyor. Volkswagen’den gelen bilgilere göre arka tekerlekten manevra, havalı süspansiyon ve savrulma stabilizasyonu gibi özelliklerle birlikte gerek düşük gerekse yüksek süratlerde Touareg’in kullanıcı deneyimi önemli oranda artırılmış durumda. Gelen bu elemanların özellikle viraj konusunda hatırı sayılır fark yaracağını da belirtmeden geçmeyelim.

Kokpit bölümünde diğer tüm yeni Volkswagen modellerinde gördüğümüz dijital ekran teknolojilerini birebir oranda Touareg’de de görmeyi bekliyoruz. Aracın kaputunun altında sunulacak olan motor seçenekleri ise şimdilik dedikodulardan ibaret. Sahip olduğu yeni altyapı mimarisi aynı zamanda tamamen elektrikli ve hibrit motor teknolojilerine de uyumlu olduğundan ötürü bu yönde bir beklentinin var olması da gayet normalleşiyor. İlk adımda ise 2.0 litrelik benzinli, 3.0 litrelik benzinli ve 3.0 litrelik V6 dizel motorları görmemiz gerçekleşmesi yüksek muhtemeller arasında. Önümüzdeki günlerde daha fazla resmi bilgilerle karşımıza çıkacak olan yeni Touareg ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.