reklamı kapat

POPÜLER

Drone’larla çekilen görüntüler Apple Park’ın tüm heybetini gözler önüne seriyor [Video]

Nisan ayı sonunda açılması beklenen Apple Park için çalışmalar tam gaz devam ediyor. Duncan Sinfield‘ın paylaştığı nisan güncellemesiyle birlikte tesisin son haline detaylı bir bakış atma fırsatı yakalıyoruz.

Bildiğiniz gibi Apple‘ın oldukça geniş bir alana inşa ettiği ve dışarıdan bakıldığında uzay üssünü andıran Apple Park oldukça uzun bir süre Campus 2 ismiyle anılmıştı. Ardından tesisin isminin Apple Park olacağı resmiyet kazandı. 12 binden fazla personele ev sahipliği yapmaya hazırlanan kampüs şimdiye kadar paylaşılan görüntüleriyle büyük heyecan uyandırmıştı. Nisan ayı görüntüleriyle birlikte tesisin tamamlanmak üzere olduğunu görüyoruz.

Daha önceki Apple Park videolarında olduğu gibi yeni görüntüler yine Duncan Sinfield tarafından internet dünyası ile paylaşıldı. Bu ay sonunda açılacağı söylenen Apple Park’ın ana binası 2,8 milyon metrekarelik bir alana inşa edildi. Bu ana bina dünyanın en büyük kavisli cam panelini kullanıyor. Dünyanın en verimli alanlarından biri olacağı söylenen tesis çevreye fayda sağlayacak şekilde dizayn edildi. Öyle ki tüm kampüs tamamen yenilenebilir enerjiyle çalıştırılacak. Tüm bunların yanı sıra Apple Park firmanın kurucusunu da unutmuyor ve onu kampüste yer alan Steve Jobs Theatre ile onurlandırıyor.

İlerleyişi büyük bir heyecanla takip edilen Apple Park’tan paylaşılan yeni görüntüleri haberimizin girişinde bulabilirsiniz. Tesisin içine dair görüntüler videonun 50. saniyesinden itibaren başlıyor.

YORUMLAR