reklamı kapat

POPÜLER

İflah olmaz çöpçatanlar için “kısmet bulma” uygulaması

Çöpçatanlık yeteneklerine güvenenler için nihai uygulama sonunda geliştirildi. Artık kendi arkadaş çevrenizin resmi “kısmet bulucu“su olabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanların sosyal hayatı da dijital ortamlara kaymış durumda. Yeni insanlarla tanışma konusunda bir hayli sıkıntı çekenler için Tinder ve benzeri pek çok uygulama mevcut. Ancak buna rağmen çevrenizde yalnız olan arkadaşlarınız varsa belki de onlara yardım etmenin başka bir yolu daha vardır.

Wingman+‘ın diğer tanışma uygulamalarından farkı kullanıcıların kendileri için değil ikinci bir kişi için profil oluşturuyor olması. Yani en yakın arkadaşınız için “kısmet” arıyorsunuz. Kendinizle ilgili hiçbir şey paylaşmayacağınız bu uygulamada tüm vaktiniz ve enerjiniz arkadaşınızın olası mutluluğu için. Arkadaşınızın fotoğrafını yükleyeceğiniz Wingman+’ta, nerede yaşadığını belirtiyor ve onun neden “muhteşem” olduğunu anlatıyorsunuz. Sonrasında diğer kullanıcılar arasında gezinerek arkadaşınıza en uygun kişiyi seçiyor ve olası bir eşleşme ortamı yaratıyorsunuz. Esasen sistem tıpkı Tinder gibi işliyor. Karşı taraftaki çöpçatan da arkadaşınızı beğendiği takdirde eşleşme gerçekleşiyor. Modern görücü usulü tanışma da denilebilir aslında…

İşe biraz da gamification katılmış tabii. Ne kadar iyi bir eş bulucu olduğunuza göre takımınızdaki diğer kısmet avcıları arasında sıralamaya tabi tutuluyorsunuz. Wingman+ şimdilik beta aşamasında ve belirli ülkelerde kullanılabiliyor. Şimdilik Türkiye App Store’da yer almayan uygulamayı Amerika hesabı olan kullanıcılar indirebilir.