reklamı kapat

POPÜLER

Huawei CEO’sundan şaşırtan akıllı saat itirafı

Akıllı saatler henüz akıllı telefonlar kadar yaygınlaşmış değil ve gelecekte de akıllı telefonlar kadar yaygın olmasını öngörmek mümkün görünmüyor. Zira birçok kişi işlerini akıllı telefonun dev ekranından yapmayı daha kolay buluyor ve akıllı saate ek bir para harcamayı gereksiz görüyor. Hatta görünüşe bakılırsa Huawei’nin CEO’su da böyle düşünenlerden biri.

Elbette herkes akıllı saatleri gerekli görmek durumunda değil. Fakat bu yönde fikir beyan eden kişi akıllı saat üreten bir firmanın tepe ismi olduğunda işin rengi biraz değişiyor. Huawei şu anda en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri konumunda. Son olarak piyasaya sürdüğü Huawei Watch 2, gerek gelişmiş teknik özellikleri gerekse tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Huawei’nin CEO’su Eric Xu Zhijun, yaptığı açıklamayla akıllı saatlerin amacının tam olarak ne olduğunu çözemediğini dile getirdi. Akıllı telefonu olan birinin neden akıllı saate ihtiyaç duyacağını hiçbir zaman anlamadığını belirten Zhijun, hiçbir zaman akıllı saat kullanmadığını itiraf etti. Hatta ekibin kendisine heyecanlı bir şekilde gelip akıllı saat planlarını anlattıklarında bile pazarın ihtiyaçlarının en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini hatırlattığını belirtiliyor. Huawei CEO’su her ne kadar akıllı saatlere pek olumlu yaklaşmasa da Huawei Watch 2 gayet iyi bir cihaz ve şirketin yeni saatlerinin de merakla beklendiğini söylemek gerek.