reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Yeni Huawei akıllı saatinin tanıtım tarihiyle ilgili son iddia

Mate 20 ve Mate 20 Pro‘yu tanıtmak için gün sayan Huawei, bir taraftan da yeni akıllı saatiyle ilgili çalışmalarını devam ediyor. Şirket, IFA Fuarı’nda 7 nm’lik Kirin 980 işlemcisini tanıtarak kullanıcıları heyacanlandırmayı başardı.

En son 2017 yılının nisan ayında Huawei Watch 2 isimli akıllı saatini tanıtan şirketin yeni akıllı saati merakla bekleniyor. Huawei Cihazları Başkanı ve Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, akıllı saatle ilgili açıklamada bulundu. Bir sonraki Huawei Watch için yenilikler üzerinde çalıştıklarını belirten Yu, yeni modelin daha kullanışlı, samimi ve işlevsel olacağını söylüyor. Yu, akıllı saatteki pil ömrünü iki günden bir haftaya kadar uzatmaktan bahsediyor. Ancak Yu, yapay zeka yeteneklerinin ve bağımsız bir ünitedeki eSIM’in (gömülü SIM kart) pil ömrünü 22 saate kadar sınırlayabileceğine dikkat çekiyor. Huawei, daha büyük boyutlu bir batarya nedeniyle daha büyük bir yeni akıllı saat yapmak istemiyor. Bunun yerine, şirket, pil ömrünü uzatabilecek giyilebilir cihazlar için yeni bir yonga seti geliştirme konusunda Qualcomm ile görüşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’nin yeni akıllı saati ne zaman görücüye çıkacak?

Huawei’nin yeni akıllı saatinin önümüzdeki yıl gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor. Saatin satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

İlgili Video