reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei CEO’sundan katlanabilir ekranlı telefon müjdesi

Kısa bir süre önce Mate 20 ailesini tanıtarak teknoloji tutkunlarının karşısına çıkan Huawei, 2019 yılında da dikkak çekici projeleri kullanıcılara buluşturmaya hazırlanıyor.

Son yıllardaki başarılı akıllı telefonlarıyla çoğu kişinin ilgisini çeken şirketten dikkat çekici bir açıklama geldi. Huawei’nin CEO’su Richard Yu, katlanabilir ekranlı ve 5G’li akıllı telefonun önümüzdeki yıl geleceğini onayladı.

Önümüzdeki yılın haziran ayında tanıtılması beklenen telefonun gelecekte bilgisayarların yerini alacağı belirtiliyor. Kullanıcıların telefonları diledikleri gibi katlayabileceği ve dilediği gibi büyük ekran olarak kullanabileceği ifade ediliyor. Huawei haricinde Samsung da katlanabilir ekranlı akıllı telefonla ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Samsung Galaxy F olarak adlandırılmasını beklediğimiz telefonun Huawei’nin telefonuyla önümüzdeki yıla damga vurması bekleniyor. Teknoloji dünyası tarafından dört gözle beklenen Samsung Galaxy F’in telefon olarak kullanıldığında 4,6 inç ekrana, tablet olarak kullanıldığında 7,3 inç ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. Telefondan tablete geçişin ekranın açılmasıyla gerçekleşeceği dile getiriliyor. Samsung Galaxy F’de Gorilla Glass ekran korumasının ise yer alması beklenmiyor. Samsung’un bunun yerine Sumitomo Chemical tarafından üretilen şeffaf bir poliimid kullanacağı ifade ediliyor. Gorilla Glass’tan daha esnek olduğu için katlanabilir ekranlı telefonda bu malzemenin kullanılacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ve Samsung katlanabilir ekranlı telefonların satış fiyatları ne olacak?

Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonunun satış fiyatına dair dedikodu henüz bulunmasa da telefonun astronomik rakamdan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz. Bu arada unutmadan söyleyelim. Samsung Galaxy F’in 1.800 dolardan piyasaya sunulacağı iddia ediliyor. Bu fiyatın her bütçe için uygun olmadığını belirtelim.

İlgili Video

En yeni Surface Pro modeli