reklamı kapat

POPÜLER

Huawei katlanabilir akıllı telefon

Huawei CEO’sundan oldukça iddialı katlanabilir akıllı telefon açıklaması

Akıllı telefon sektörü, 2019 için katlanabilir akıllı telefon modellerine hazırlanıyor. İşte bu konuda Huawei CEO’sundan iddialı bir açıklama var.

Katlanabilir akıllı telefon konusunda çalışan birçok firma var. Bunlardan birisi olan Huawei, bu konuda öncü olmayı istiyor. Yani piyasanın ilk katlanabilir akıllı telefon modelini Samsung’dan önce çıkarmak isteyen firma, alanda ciddi arge çalışması yapıyor. Huawei CEO’su Richard Yu ise katlanabilir akıllı telefonlar için iddialı bir açıklama ile karşımızda. CEO’ya göre katlanabilir telefonlar bilgisayarların yerini alacak en iyi cihaz konumunda yer alıyor. Aslında birçok kişi için çoktan bilgisayarların yerini akıllı telefonlar almış durumda. Ancak küçük boyutta büyük ekranlı bir cihaz elbette bilgisayarın yerine daha uygun görünüyor. Ayrıca artık akıllı cihazlar çok yüksek performans da sunuyor. Çok spesifik amaçlar haricinde artık çoğu kişi “kişisel hayatında” bilgisayar kullanmıyor. Devir tam anlamıyla değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon pazarı Samsung Galaxy F ile başlayacak gibi görünüyor

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Prototip sürüm gibi içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Galaxy F’in tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı da belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Samsung’un gelecek hayali