reklamı kapat

POPÜLER

Audi ve Mercedes’e cevap olacak; BMW Vision iNext ilk fotoğraflarıyla karşımızda!

Paris Otomobil Fuarı’nda sahne alması muhtemel değerli taşlardan birisi olan BMW Vision iNext, son üç yıllık süreçte markasının geldiği son vizyon noktasını temsil edecek.

Mercedes’in EQC ile seri üretim formunda gerçekleştirdiği elektrikli gelecek hamlesini kısa süre içerisinde Audi e-Tron izleyecek. Benzer sınıflarda yer alan bu modelleri şimdilik elektrikli X3 ile karşılayacak olan BMW’nin bu konuda asıl kozunu ise 2021 yılında piyasaya göreceğiz. Eylül ayının ilk haftası içerisinde ipuçlarıyla karşımıza çıkmaya başlayan Vision iNEXT isimli merak edilen bu üye tanıtımı öncesinde ilk fotoğraflarıyla internet alemini hareketlendirmeyi başardı. Geçtiğimiz yıllarda tanıtılan elektrikli konseptlerinde gelinen son aşama olarak da nitelendirebileceğimiz bu fütürüstik konsept otomobil, bugünkü hatları üzerine seri üretime taşınacak. Bu da BMW’nin özellikle tasarım yönünde geleneksel yapıdan sıyrılma konusundaki düşüncelerini nihayet asfalta yansıtacağı anlamına geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımdan konuşma vakti

Henüz barındırdığı teknik altyapıyla ne gibi performans değerlerine sahip olduğunu bilmediğimiz BMW Vision iNEXT için şu anda tasarım detayları üzerinde ufak bir değerlendirme yapabiliyoruz. İkonik böbrek ızgarasının iX3’te olduğu gibi modernize edilmiş bir formda kullanıldığı modeldeki en temel fark kesinlikle devasa nitelikte ebatları. Krom detaylarla zenginleştirilen bu parçalar bir kalem özeniyle çekilmiş ince formlu LED ön far grubuyla bir araya getiriliyor. Arka tarafa doğru ilerledikçe yekpare görüntünün geleneksel aynaların yerini alan kameralar, özel tasarım jant seti ve Land Rover Discovery’i akıllara getiren C sütunu formuyla tamamlandığını görebiliyoruz. Arka tarafta ise öne göre nispeten daha hareketli bir tampon yapısı yine slim LED stop grubuyla tamamlanmakta.


haber id=”461678″]
BMW iNEXT’in kokpit bölümü dışarıdaki minimal yapının bi yansıması olarak nitelendirilebilir. Konsolun merkezinde yatay olarak konumlandırılmış devasa ekranın hakimiyeti, bizlere bir konsept otomobili incelediğimizi hatırlatan direksiyon tasarımıyla bir araya getiriliyor. Panoramik sunrof detayı ise artık by gibi projelerin olmazsa olmaz parçası olarak gökyüzüne bakmamıza yardımcı oluyor. Satışa sunulacağı tarih gereği dördüncü seviye otonom sürüş teknolojisine sahip olması ön görülen Vision iNEXT’in seri üretim formunda 700 kilometreye kadar menzil kat edebilecek nitelikte olması bizleri olduğu gibi sizi de şaşırtmamalı. Kısa süre içerisinde resmi detaylarıyla tekrar karşımızda olacak modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.