reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-Tron

Ön sipariş bedeli netleşti; 2019 Audi e-Tron için son virajlar

Satış sürecinini ilk aşamalarından birisi Amerika’da başlayacak olan 2019 Audi e-Tron’un tanıtım etkiliği de yine aynı yerde yapılacak.

Geçtiğimiz aydan itibaren gündeme gelme konusunda artık çok daha istekli olan Audi‘nin ilk elektronik SUV modeli e-Tron podyum için gün sayıyor. Yapılan resmi duyuruyla birlikte 17 Eylül‘de tanıtılacağını öğrendiğimiz modelle ilgili bir önemli gelişme daha yaşandı. Amerika’nın San Francisco eyaletinde düzenlenecek olan etkinlikle birlikte netleşecek olan detaylar, potansiyel alıcılar için aynı zamanda ön siparişlerin belirleyicisi olacak. Audi ise bu konudaki hazırlıklarını sürdürerek, kısa süre içerisinde siparişleri almaya başlayacağını duyurdu. Markanın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek konfügrasyonun ardından istediği e-Tron’u tamamlayan kullanıcılar, 1.000 dolarlık ön ödeme ile sıra numaralarını alabilecek. Modelle ilgili şu aşamada hala teknik kısımlarla ilgili konuşmaktan uzak duran resmi kaynaklar önümüzdeki aydan itibaren daha şeffaf olmaya da başlayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üretimler başladı

Audi cephesi e-Tron için üretim sürecine de başlamış durumda. Macaristan sınırları içerisinde yer alan tesiste 100 kişilik bir ekiple yürütülen operasyonda, her gün 400 adet elektrik motorunun üretildiği gelen bilgiler arasında. Tanıtım organizasyonun yapılmasının ardından işçi kapasitesini 130’a çıkartmayı planlayan Audi, bu sayede teslimatları da daha hızlı yapmak istiyor. Yaklaşık 400 beygirlik bir güç ve 400 kilometre civarında menzil değeriyle sokaklara çıkmasını beklediğimiz Audi e-Tron’un Almanya’da 80.000 euro gibi bir başlangıç fiyatından alıcı bulması bekleniyor. 30 dakikalık şarjla yüzde 80 batarya doluluğunun yakalanabileceği modelin meraklıları tarafından ilgi görmesi de bizi hiç şaşırtmayacak.