reklamı kapat

POPÜLER

Eksikler tamamlanıyor; Audi e-tron için makyaj hazırlığı

Elektrikli ailenin ilk adımı olan Audi e-tron SUV, 2022 model yılıyla birlikte nitelikli gelişmeleri barındıran bir makyajla yola devam edecek.

Audi’nin elektrikli otomobil ligine gönderdiği ilk oyuncusu olan e-tron SUV, kendinden sonra oluşacak ürün gamı için çok önemli mesajları da beraberinde getirmişti. Süreç içerisine menzil dinamikleri ve gövde tipiyle farklılaşan versiyon seçenekleriyle de kullanıcıların karşısına çıkarılan model için artık bir makyajın vakti gelmiş gibi görünüyor. I-Pace gibi pazardaki rakiplerinin de benzer dokunuşlar sonucunda güçlendirilmesini beklediğimiz Audi e-tron, altyapısı silahlarıyla da yeni bir seviyeye çıkartılacak. Konuyla ilgili masada görünen ilk detaylar, Audi’nin yer vereceği yeni nesil batarya paketiyle birlikte çok daha tatmin edici menzil değerlerinin yakalanabileceğine işaret ediyor.

Audi E-Tron S Line Black Edition

Audi e-tron özellikle teknik olarak yukarıya taşınacak

Audi’nin e-tron için hazırladığı makyaj paletinde yalnızca batarya ile sınırlı kalınmayacak yeniliklerin bizi beklediğini görüyoruz. Menzil etkisinin yanında aracın performansını ve verimliliğini doğrudan yukarıya taşıyacak yeni elektrik motorları da makyajın nimetleri arasında kendisine yer bulacak. Donanımsal bazdaki bu yenilikler, elektronik anlamdaki dokunuşlarla da desteklenecek. Eğer beklenilen senaryo gerçekleşirse e-tron SUV için 600 kilometrenin üzerine çıkılabilen yüksek menzilli sürüşleri görmek mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu aşamada bu değerlerin 400-450 kilometre aralığında olduğunu düşündüğümüzde, ciddi bir sıçramanın bizi beklediği aşikar. 2022 model yılıyla getirilmesi beklenen bu teknik altyapının, önümüzdeki süreçte ürün gamına eklenecek Q6 e-tron’da da kullanılması planlanıyor. Bu modelin de halihazırda geliştirme süreci devam eden elektrikli Porsche Macan’a paralel nitelikler sergilemesi söz konusu. Audi kısa süre önce Volkswagen’in ekonomik elektrikli platformu üzerine geliştirerek daha ulaşılabilir kıldığı Q4 e-tron ile ürün gamının kitle potansiyeli konusunda da önemli bir adım atmıştı.

İlginizi Çekebilir

Bu da tamamen elektrikli Ford Mustang Mach E