reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch4

Samsung Galaxy Watch 4 için resmi tasarım karşınızda

Samsung Galaxy Watch 4 için resmi basın görselleri beklendiği gibi erkenden ortaya çıktı. Model için tasarımda sürpriz kalmadı.

Samsung, Mobil Dünya Kongresi 2021 kapsamında 28 Haziran tarihli bir etkinlik düzenliyor. Bu etkinlikte şirket “akıllı saatlerin geleceği için oluşturduğu vizyonunu” açıklayacak.

Tam da bu etkinlikte yüzde 99 ihtimalle tanıtılacak Samsung Galaxy Watch 4, 91Mobiles’ın sızıntısıyla karşımızda yer alıyor.

40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı gövde boyutuyla geldiği aktarılan model, görebileceğiniz üzere yuvarlak yapıda tasarlanmış. Genel olarak tasarım konusunda  bir devrim yapmayan saat, kaynaklara göre ekranını çizilmelere dayanıklı saatlere özel Gorilla Glass DX+ cam ile koruyor.

Elbette su geçirmeyen ve MIL-STD 810G sertifikası olan Galaxy Watch 4, pazara göre üç ya da dört farklı gövde rengiyle elde edilebilecek izlenimi oluşturuyor.

Çerçeve kalınlığını da aşağıdaki görsellerde görebileceğiniz akıllı saat, biliyorsunuz Samsung Tizen OS ve Google Wear OS‘un bir araya getirildiği özel harmanlanmış bir işletim sistemi kullanacak.

Bu işletim sistemi de 28 Haziran etkinliğinde tanıtılacak. Bu sistemin getirecekleri gerçekten çok merak ediliyor ve büyük beklentiler bulunuyor.

Bu arada Galaxy Watch Active 4 modeli de yolda bulunuyor. Ancak bu saat hiç gerçek de olmayabilir. Süreçte şimdilik ufak bir kafa karışıklığı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch 4 için bugün önemli bir sağlık özelliği ortaya çıktı

Tekrar hatırlamak adına Galaxy Watch 4 modelinde Bioelectrical Impedance Analysis yani BIA sensörü olacak. Bu sensör hakkında WikiPedia’da şu açıklama yapılıyor:

“Biyoelektrik empedans analizi zayıf elektrik akımlarının vücut dokularından geçerken karşılaştığı dirence bakarak dokular hakkında bilgi üretme temelli bir doku ölçüm yöntemi. Bu yöntem kişinin vücut yapısının su, yağ, kas, kemik oranlarını BMI’den daha anlamlı bir şekilde belirlemekte kullanılır.”

Buradan anlaşılabileceği üzere Samsung Galaxy Watch 4 modeli vücut sağlığı hakkında genel bir özet sunabilecek. Saatte bunlara ek olarak nabız, EKG ve SpO2 gibi sağlık özellikleri de olacak. Modelin aynı zamanda tansiyon ölçümü yapması da bekleniyor. Buna ek olarak kan şekeri ölçümü de ihtimaller dahilinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video