reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch Active 4

Samsung Galaxy Watch 4 kilit bir sağlık özelliğiyle geliyor

Çok yakında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Watch 4 serisi için önemli bir sağlık özelliği gündeme gelmiş durumda.

Advertisement

Samsung, Mobil Dünya Kongresi 2021 kapsamında 28 Haziran tarihli bir etkinlik düzenliyor. Bu etkinlikte şirket “akıllı saatlerin geleceği için oluşturduğu vizyonunu” açıklayacak.

İşte bu kilit etkinliğin merkezinde yer alması beklenen Samsung Galaxy Watch 4 serisi akıllı saat modelleri, sağlık konusunda iddialı olacak gibi duruyor. En azından spesifik olarak Galaxy Watch 4 için önemli bir detay gündem oldu.

Samsung’a yönelik sağlam bir kaynağa göre Galaxy Watch 4 modelinde Bioelectrical Impedance Analysis yani BIA sensörü olacak. Bu sensör hakkında WikiPedia’da şu açıklama yapılıyor:

“Biyoelektrik empedans analizi zayıf elektrik akımlarının vücut dokularından geçerken karşılaştığı dirence bakarak dokular hakkında bilgi üretme temelli bir doku ölçüm yöntemi. Bu yöntem kişinin vücut yapısının su, yağ, kas, kemik oranlarını BMI’den daha anlamlı bir şekilde belirlemekte kullanılır.”

Buradan anlaşılabileceği üzere Samsung Galaxy Watch 4 modeli vücut sağlığı hakkında genel bir özet sunabilecek. Saatte bunlara ek olarak nabız, EKG ve SpO2 gibi sağlık özellikleri de olacak.

Modelin aynı zamanda tansiyon ölçümü yapması da bekleniyor. Buna ek olarak kan şekeri ölçümü de ihtimaller dahilinde yer alıyor. Burada özellikle kan şekeri ölçümü gelmesi uzun zamandır çok istenen sağlık özellikleri arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch Active 4

Samsung Galaxy Watch 4 yanında gelecek Galaxy Watch Active 4 için dün tasarım sızdırıldı

Samsung Galaxy Watch Active 4, dün direkt olarak OnLeaks tarafından sayfadaki görseller ile beraber sızdırılmıştı. Saat bunlardan kesinleştiği üzere yuvarlak yapıyı benimsiyor.

Yuvarlak gövde yapısı çok da sürpriz olmayan saat, OnLeaks’e göre yukarıdaki dört farklı renk seçeneğiyle gelecek. Genel olarak ince bir gövde taşıdığı görülen Galaxy Watch Active 4, ön yüzünde fiziksel olarak döndürülebilir bir çerçeve taşımıyor.

Fiziksel çerçevenin normal Galaxy Watch 4 modelinde olması ve onun da yakın tasarımsal olarak ortaya çıkması bekleniyor. Her iki modelin de Türkiye pazarında satışı hemen hemen kesin durumda.

Not: Ana görsel de Galaxy Watch Active 4’e aittir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video