reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi için yeni bilgiler geldi

2022 içerisinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi için yeni bilgiler gelmiş durumda. Bunlar pil ile alakalı.

Samsung Galaxy Watch 5 serisi akıllı saat modelleri, ortaya çıktığı kadarıyla Galaxy Watch 4 serisinden daha iyi pil ömrü sunacak. Çünkü Galaxy Watch 5 serisinin 40mm ve 44mm sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getiriyor. Resmi kayıtlara göre yeni 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor. 44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. Burada devasa artışlar bulunmuyor ancak giyilebilir cihazlarda ufak artışlar büyük fark yaratabiliyor. Bu açıdan Galaxy Watch 5 serisi ile iki günlük kullanım ömrünün standart hale gelmesi bekleniyor.

Yeni seri daha önce de Güney Kore’den gelen bilgiler ile ses getirmişti. Buna göre saatler sıcaklık ölçme özelliğine sahip olabilir. Bu sayede modeller kişilerin vücut sıcaklığını ya da ateşini düzenli olarak takip edebilir, bu veriyi birçok farklı ölçümü güçlendirmek için kullanabilir.

Vücut sıcaklığı yanında, EKG, vücut kitle ekseni, nabız ve kandaki oksijen oranı gibi sağlık ölçüm özelliklerini taşıması da beklenen akıllı saatler, Samsung’un 2022 ürün gamındaki sıcaklık ölçebilen tek ürünleri de olmayabilir. Bir sonraki üst seviye Samsung imzalı “Buds” kablosuz kulaklık modeli de bu konuda şirket için bir ilke imza atabilir. Bir sonraki kulaklık için de buna benzer bilgiler geliyor ve bu dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan 2022’de kesin olarak Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 katlanabilir telefon modelleri de gelecek. Onların çıkan son sızıntılarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Şirket aynı zamanda yıl bitmeden yeni kulaklıklar da görücüye çıkaracak.

Not: Görsel temsilidir ancak tasarımın yaz döneminde gelecek yeni modeller bundan çok da farklı olması beklenmiyor.

Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı