reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 5 LOG Tasarım

Samsung Galaxy Watch 5 serisinde sıcaklık ölçümü olmayabilir

Önümüzdeki aylarda resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisinde iddia edilen bir sensör yer almayabilir.

Samsung Galaxy Watch 5 serisi için geçtiğimiz aylarda sağlı odaklı bir sızıntı yapıldı. Güney Kore’den gelen sızıntıda saatler sıcaklık ölçme özelliğine sahip olabilir denildi. Bu sayede modellerin kişilerin vücut sıcaklığını ya da ateşini düzenli olarak takip edeceği, bu veriyi birçok farklı ölçümü güçlendirmek için kullanabileceği aktarıldı. Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göreyse bu söz konusu olmayabilir. Yaşanan algoritma odaklı sorunlar / sınırlamalar nedeniyle Galaxy Watch 5 serisinde bu özellik yer almayabilir. Dış etkenler nedeniyle saatten vücut sıcaklık ölçümünün doğru yapılması kolay değil açıklamasını yapan Kuo, bu özelliği Apple’ın Watch Series 7 için düşündüğünü ancak daha sonra süreçten vazgeçtiğini belirtti. Kuo’ya göre sıcaklık ölçümü özelliği eğer algoritma Apple’ın içine sinerse yıl sonunda gelecek Watch Series 8’de yer alabilir.

Vücut sıcaklığı haricinde, EKG, vücut kitle ekseni, nabız ve kandaki oksijen oranı gibi sağlık ölçüm özelliklerini taşıması beklenen Samsung Galaxy Watch 5 serisi akıllı saat modelleri, sağlam kaynaklara göre sadece Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro modellerinden oluşacak. Yani yeni seride bir Galaxy Watch 5 Classic yer almayacak.

Yeni akıllı saat serisi için uzun zamandır birçok bilgi geliyor. Örneğin en son pil odaklı bilgiler ses getirmişti. Kaynaklara göre 40mm ve 44mm Galaxy Watch 5 sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getirecek. 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer verilecek. Üst seviye Galaxy Watch 5 Pro versiyonu ise tek bir model olarak 572 mAh pil üzerine kurulacak. Bu büyük pilden dolayı 44 mm’den daha büyük gövdeye sahip olacağı açık olan “Pro” versiyon, Samsung’un dolu dolu 1 hafta pil sunan ilk akıllı saat modeli olabilir.

Not: Görsel temsilidir.

Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı