reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Samsung Galaxy Watch 5 serisinde bir “Pro” model de olabilir

2022 içerisinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi için daha önce duyulmadık bir iddia ortaya atıldı.

Samsung Galaxy Watch 5 serisi akıllı saat modelleri, son dönemde gündemden düşmüyor. En son Galaxy Watch 5 serisinin 40mm ve 44mm sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getiriyor haberiyle gündeme gelmişti. Çıkan resmi kayıtlara göre yeni 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor. 44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. İşte bu modellerin üstüne bir de “Pro” model dahil edilebilir. Bu henüz kesin değil ancak söylentileri gelen Galaxy Watch 5 Pro versiyonu 572 mAh pil üzerine kurulabilir. Bu büyük pilden dolayı 44 mm’den daha büyük gövdeye sahip olacağı açık olan “Pro” versiyon, Samsung’un dolu dolu 1 hafta pil sunan ilk akıllı saat modeli de olabilir. Samsung diğer yeni saatlerine ise spesifik olarak Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Classic isimlerini verebilir.

Yeni seri daha önce de Güney Kore’den gelen bilgiler ile ses getirmişti. Buna göre saatler sıcaklık ölçme özelliğine sahip olabilir. Bu sayede modeller kişilerin vücut sıcaklığını ya da ateşini düzenli olarak takip edebilir, bu veriyi birçok farklı ölçümü güçlendirmek için kullanabilir.

Vücut sıcaklığı yanında, EKG, vücut kitle ekseni, nabız ve kandaki oksijen oranı gibi sağlık ölçüm özelliklerini taşıması da beklenen akıllı saatler, Samsung’un 2022 ürün gamındaki sıcaklık ölçebilen tek ürünleri de olmayabilir. Bir sonraki üst seviye Samsung imzalı “Buds” kablosuz kulaklık modeli de bu konuda şirket için bir ilke imza atabilir. Bir sonraki kulaklık için de buna benzer bilgiler geliyor ve bu dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan 2022’de kesin olarak Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 katlanabilir telefon modelleri de gelecek. Onların çıkan son sızıntılarına direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Şirket aynı zamanda yıl bitmeden yeni kulaklıklar da görücüye çıkaracak.

Not: Görsel temsilidir.

Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

İLGİLİ HABERLER