reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch Active 2 ile gelecek tansiyon ölçme özelliği [Video]

Samsung Galaxy Watch Active 2 için alınan önemli onay!

Türkiye’de de satılan Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat için yurt dışından gerçekten önemli bir onay geldi. Bu onay sağlık ile alakalı.

Popüler gelişmiş akıllı saat modellerinden Samsung Galaxy Watch Active 2, geçtiğimiz aylarda sevindiren bir tansiyon ölçecek haberiyle gündeme gelmişti. Bir uygulama üzerinde 2020 üçüncü çeyrek içerisinde kullanıma çıkacak denilen özellik, gerçek bir tansiyon aleti ile kalibre ediliyor ve anlık olarak bileğinizden tansiyon ölçümü gerçekleştirebiliyor. Galaxy Watch Active 2 aynı zamanda bünyesinde EKG özelliği de taşıyor. İşte bu iki özellik için de Güney Kore merkezli olarak izin çıkmış durumda. Satışa çıktığından bu yana EKG özelliği aktif olmayan saat, artık sağlık bakanlığı izni ile hem EKG hem de tansiyon ölçümü yapabiliyor. Bu özellikler için Güney Kore’de izin alınmış olması, diğer bölgeler için de çok beklenmeyeceğini düşündürüyor. Ancak yine de firmanın her ülkede özel izin alması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat hangi teknik özelliklere sahip?

40 mm ile 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanan saatin, WiFi ve LTE olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. WiFi versiyonunda 247 mAh, LTE versiyonunda ise 340 mAh pil yer alıyor. Akıllı saat, 40 mm boyutta 1,2 inç 360×360 piksel Super AMOLED ekran, 44 mm boyutta ise 1,4 inç 360×360 piksel Super AMOLED ekran taşıyor.  Tizen OS üzerine kurulan Galaxy Watch Active 2, gücünü çift çekirdekli Exynos 9110 işlemciden alıyor. LTE modele 1,5 GB, normale ise 768 MB RAM koyan firma, ortak olarak 4 GB dahili depolama sunuyor. Akıllı saatte  sevindirici şekilde bir EKG sensörü de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Modelin en büyük rakibi Apple Watch Series 5

İLGİLİ HABERLER