reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch Active 2 ile gelecek tansiyon ölçme özelliği [Video]

Samsung Galaxy Watch Active 2 için harika özellik: Tansiyon ölçme [Video]

Türkiye’de de satılan Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat için gerçekten çok ana çok faydalı tansiyon ölçme özelliği duyuruldu.

Popüler gelişmiş akıllı saat modellerinden Samsung Galaxy Watch Active 2, çok yakında kan basıncı yani tansiyon ölçebilir hale geliyor. Bir uygulama üzerinde 2020 üçüncü çeyrek içerisinde kullanıma çıkacak (İlk aşamada her ülkede olmayabilir) özellik, gerçekten harika görünüyor. Bu sistem yukarıdaki videoya göre gerçek bir tansiyon aleti ile kalibre ediliyor ve anlık olarak bileğinizden tansiyon ölçümü gerçekleştirebiliyor. Gerçek tansiyon aleti ile kendisini ayarladığı için sunduğu sonuçların doğruluk oranı çok yüksek denilen tansiyon ölçme özelliği, sağlık konusunda akıllı saat tarafı için son dönemdeki en güzel haberler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz Galaxy Watch Active 2 bünyesinde EKG, kalp ve uyku takibi gibi sağlık özellikleri de aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat hangi teknik özelliklere sahip?

40 mm ile 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanan saatin, WiFi ve LTE olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. WiFi versiyonunda 247 mAh, LTE versiyonunda ise 340 mAh pil yer alıyor. Akıllı saat, 40 mm boyutta 1,2 inç 360×360 piksel Super AMOLED ekran, 44 mm boyutta ise 1,4 inç 360×360 piksel Super AMOLED ekran taşıyor.  Tizen OS üzerine kurulan Galaxy Watch Active 2, gücünü çift çekirdekli Exynos 9110 işlemciden alıyor. LTE modele 1,5 GB, normale ise 768 MB RAM koyan firma, ortak olarak 4 GB dahili depolama sunuyor. Akıllı saatte  sevindirici şekilde bir EKG sensörü de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Modelin en büyük rakibi Apple Watch Series 5

İLGİLİ HABERLER