reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için gelecek yeni imkanın detayları çıktı

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için geçtiğimiz günlerde geleceği müjdelenen yeni imkan detaylandı.

WhatsApp için kısa süre önce Skype ve Zoom karşısına atılacak bir adım gündeme gelmişti. Uygulamanın şu an dört kişiye destek veren toplu görüşme altyapısı, yakında sınırlarını genişletecek denilmişti. Facebook bu limiti gelecek sürümlerde hem video hem de sadece sesli toplu görüşme için artıracak denilmiş ancak burada bir rakam verilmemişti. İşte bu merak edilen rakam kısa süre önce netleşti. Uygulamanın son betasından öğrenildiği kadarıyla yeni dönemde aynı anda sekiz farklı kişi toplu video ya da sesli görüşme yapabilecek. Yani limit dört iken sekiz olacak. Burada rakipler kadar aşırı bir artış yapmayan Facebook, yine de kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Yeni dönemin yakında herkes için aktif olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka faydalı özellikler de yolda

Daha önce çıkan betadan elde edildiği kadarıyla firma sohbetler içerisine gelişmiş arama altyapısı getirmeye hazırlanıyor. Bu sayede kişiler sohbet içerisinde spesifik olarak fotoğraf, GIF, video, ses dosyası, bağlantı ya da doküman arayabilecek deniyor. Bir diğer özellik ise sohbet yedeklerini Google Drive üstünde parola ile şifrelemek yani korumak oluyor. Bu da kişisel güvenlik için sevindiren detaylar arasında. Firma ayrıca bilgi kirliliğini azaltmak adına da sık sık paylaşılan içeriklerin otomatik olarak indirilmesini engelleyecek bir özellik geliştirdiği aktarılıyor.

İlgili Video