reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 4 Samsung Galaxy Watch4

Samsung Galaxy Watch4 serisi performanslarıyla ses getirecek

Samsung Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic akıllı saatler, firmanın yeni geliştirdiği bir işlemci üzerine kurulacak. İşte detaylar;

Samsung, 11 Ağustos tarihinde bir etkinlik düzenleyecek ve burada iki katlanabilir telefon ile kablosuz kulaklık yanında Samsung Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic akıllı saatleri de tanıtacak.

İşte bu merak edilen saatler söylendiği kadarıyla güçlerini yeni geliştirilen Exynos W920 işlemciden alacaklar. Akıllı saat tarafında artık Exynos 9110‘dan kurtulacak olması sevindiren Samsung, bu yeni işlemci ile elbette performans çıtasını artıracak.

Exynos W920‘nin işlem gücü açısından 1.25 daha hızlı olduğu ve tam 8.8 kat daha yüksek grafik performansı getirdiği aktarılıyor.

1.5 GB kadar RAM ile donatılan bu işlemci, yeni saatlerin genel olarak çok akıcı olacağını gösteriyor. Bu arada saatlerde 16 GB dahili depolama olacağı da ortaya çıkmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch4 serisi önemli bir sağlık özelliği taşıyor

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Galaxy Watch4 modellerinde Bioelectrical Impedance Analysis yani BIA sensörü olacak. Bu sensör hakkında WikiPedia’da şu açıklama yapılıyor:

“Biyoelektrik empedans analizi zayıf elektrik akımlarının vücut dokularından geçerken karşılaştığı dirence bakarak dokular hakkında bilgi üretme temelli bir doku ölçüm yöntemi. Bu yöntem kişinin vücut yapısının su, yağ, kas, kemik oranlarını BMI’den daha anlamlı bir şekilde belirlemekte kullanılır.”

Buradan anlaşılabileceği üzere Galaxy Watch4 modelleri vücut sağlığı hakkında genel bir özet sunabilecek. Saatlerde bunlara ek olarak nabız, EKG ve SpO2 gibi sağlık özellikleri de olacak.

Ürünlerin aynı zamanda tansiyon ölçümü yapması da bekleniyor. Buna ek olarak kan şekeri ölçümü de ihtimaller dahilinde yer alıyor. Ancak kan şekeri şimdilik kesinleşmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video