reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 5 Xiaomi Mi Pad 6

Resmi kayıtlara giren Xiaomi Mi Pad 5 için netleşen özellikler

Xiaomi, Android tablet tarafında yakında Xiaomi Mi Pad 5 ile ses getirecek. İşte bu tabet kısa süre önce FCC kayıtlarına giriş yaptı.

Xiaomi Mi Pad 5, en son ortaya çıkan direkt olarak 5G destekli Mi Pad 5 Pro ile ortak olarak tanıtılacak haberiyle gündemde gelmişti. Şimdi ise modellerden normal Mi Pad 5 FCC’ye girdi burada 22.5W hızlı şarj desteği netlik kazandı.

Android 11 temelli MIUI 12.5 üzerine kurulduğu da FCC kayıtları ile kesinleşen model, çift kanal WiFi desteğini de bünyesinde barındırıyor.

Tasarımının halen yukarıdaki gibi olması beklenen model, klavyeli kılıf ile stylus kalem gibi resmi aksesuarlar ile raflardaki yerini alacak. Bu iki Android tablet modeli de yüksek ihtimalle çıktıktan sonra Türkiye’de de satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro için teknik detaylar neler?

Daha önce sızanlara göre Mi Pad 5 Pro gücünü Snapdragon 870 işlemciden alacak. Altta yer alan Mi Pad 5 modelinde ise direkt olarak Snapdragon 860 kullanılacak.

Mi Pad 5, başka resmi kayıtlara göre 8.520 mAh bir pile sahip olacak. Bu pil 4.260 mAh + 4.260 mAh olmak üzere iki farklı hücreden bir araya gelecek.

Çin merkezli sağlam bir kaynağa göre ekranında 120 Hz yenileme hızı sunacak tabletin, yana konumlandırılan bir parmak izi sensörü taşıyacağı da gelen kısıtlı sayıdaki bilgiler arasında.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın