reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil için seri üretime başlama tarihi açıklandı

Yerli otomobil modeli için seri üretime ne zaman geçileceği resmi olarak duyuruldu. Ayrıca başka önemli açıklamalar da geldi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) hesabından dakikalar önce aşağıdaki paylaşım yapıldı ve burada “2022 yılının sonunda seri üretime hazırız” ibaresi kullanıldı.

2022 yılının sonunda seri üretime geçilecek olması aracın 2023 tarihinde yollara çıkabileceğini gösteriyor. Sputnik’e konuşan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş,  2025 yılından sonra Batı Avrupa pazarında da aracı satışa sunacaklarını belirtti. Karakaş direkt olarak şunları söyledi

“İlk ürünümüz olan doğuştan elektrikli C-SUV aracımız üretimin hemen ertesinde önce Türkiye pazarında, bundan iki yıl sonra da batı Avrupa pazarında satışa sunulacak. Avrupa pazarına 2025’den sonra gireceğiz. Şarj altyapısı yaygınlığına bağlı olarak yayılacağız. İspanya da Avrupa pazarı içinde görüş alanımızda.”

Bu arada aşağıdaki paylaşımda “18 Temmuz 2020 tarihinden bugüne geçen 1 yılda neler mi yaptık?” sorusunun cevabı da bir video ile verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil gerçekten çok merak ediliyor

Başlangıçta Batı Avrupa ülkelerini hedeflerini belirten Karakaş, açıklamalarına “ABD görüş alanımız içinde ama yakın bir gelecekte değil. Aracımızda Rusya pazarında gerekli teknik spesifikasyonlar olacak, Türki Cumhuriyetler de hedef pazarlarımız içindeler” şeklinde devam etti.

Yerli otomobil için uzun zamandır çalışmalar aktif olarak devam ediyor ve fabrika sahasının inşası da sürüyor. Hatta buradaki çalışmalar YouTube üzerinden canlı olarak takip edilebiliyor.

İlgili Video