reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil TOGG

Yerli otomobil fiyatı belli değil ancak TOGG fiyat için tarih verdi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, “TOGG” adı verilen yerli otomobil modeli için önemli bir fiyat açıklamasında bulundu.

Yerli otomobil için hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde bir gazeteci üzerinden satış fiyatı belli oldu iddiası ortaya çıkmıştı. Hatta kısa süre önce bir fiyat listesi dahi yayınlanmıştı. Bu listede fiyatlar boş paket için 180.000 TL, dolu paket için 216.000 TL, full paket için de 252.000 TL olarak görülüyordu. İşte bu bu iddia ve paylaşımlar hakkında Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu resmi açıklama yapmak zorunda kaldı. Aşağıda da görebileceğiniz bu açıklamada şunlar söylendi: “Türkiye’nin Otomobili’nin fiyatlarını kim açıkladı bilmiyoruz ama biz açıklamadık. Üstelik 2022’den önce de açıklamamız mümkün değil. Lütfen bu türden haberlere itibar etmeyiniz. Heyecan yaratacak gelişmeler ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam ediniz” Yani açık olarak söylendiği üzere yerli otomobilin fiyatı 2022’den önce belli olmayacak. Fiyat konusundaki söylentileri / iddialı ortadan kaldıran Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, fiyat ne kadar olabileceği konusunda bir ipucu vermedi. Ancak fiyatın aracın yapısı gereği düşük olmacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelinin arkasında hangi yabancı firmaların ürünleri var?

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş bunun için geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapmıştı. CEO o zaman, “Marka yaratmadan tasarıma kadar dünyanın en iyileri ile çalıştık. Doğuştan elektrikli yapabilen çok fazla şirket yok. O teknolojiyi edinmiş partnerlerle bu süreçte beraber çalışarak geliştirme yapıyoruz. Aracın elektrikli motoru için Bosch ile görüşüyoruz. Aracın bataryası için Çin ağırlıklı 6 firma ile gizlilik sözleşmesi imzaladık. Bunlardan biri ile anlaşacağız. Araç entegrasyonu konusunda teknoloji partneri olarak Alman mühendislik firması EDAG’ı seçtik.

Myra, İngiltere’nin kabul gördüğü, özelikle mekanik akşamlarda şasi sistemleri konusunda partnerlerimizden birisi. Tasarım için İtalyanlarla (Pininfarina) anlaştık. Dünya çapında bu işi en iyi kim yapar diye bakıyoruz. Nisan mayıs gibi tedarikçi seçimlerimizi tamamlamış olacağız. Teknolojiyi ülkemize getirip bunu Türkiye’den kiminle yapabiliriz ona bakıyoruz.” demişti.

İlgili Video