reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil için TOGG CEO’sundan fiyata yönelik açıklama

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobil modelinin fiyatı hakkında dikkat çeken yeni açıklamalar yaptı.

Advertisement

Yerli otomobil modelinin tanıtımının yapılmasının ardından çoğu otomobil sever oldukça heyecanlandı. Beklenenin aksine SUV ve sedan modelini aynı anda tanıtan Türk yetkililer, basın mensuplarını da şaşırttı. Anlatılan vizyon ve misyon başlıklarının arından sürücü koltuğuna geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, SUV tipi model ile kısa bir sürüş yapmıştı. Özellikle şık tasarımı ve iddialı teknik verileri ile ulaşılabilir olup olmayacağı merak edilen modeller hakkında bir fiyat bilgisi henüz bulunmuyor. Yerli otomobilin fiyatı hakkında bir çok iddia mevcut olsa da TOGG bunları yalanlayarak fiyat vermek için erken olduğunu belirtti. Vatandaş ile olası vergi teşvikleri ile birlikte anahtar teslim fiyatını oldukça merak ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelinin fiyatı hakkında önemli açıklamalar

Mehmet Gürcan Karakaş konu ilgili. “Önümüzdeki senenin ortasında markanın adı belli olacak. Aracın fiyatıyla ilgili şu an bir rakam vermek mümkün değil. Fakat piyasa ile rekabetçi bir fiyatı olacağını söyleyebiliriz. Yani 2 sene sonrası için fiyat vermek doğru olmaz. Bu otomobil kimden pazar payı alır diye düşünüp ona göre fiyat belirlenecektir. Bu ipucu veriyor.” şeklinde konuştu. Karataş aynı zamanda merak edilen “önsipariş” konusuna da değindi. “Türkiye’nin otomobilini geliştirdik. Ön sipariş konusu hep sorulur. Zamanı geldiğinde siparişler alınacak. Ön sipariş için biraz erken. Biz piyasaya çıkmaya yaklaşalım, sonra ön siparişleri alırız.” şeklinde verdiği demeçler modelin hazır olduğunda ön siparişe açılacağını işaret ediyor. Yerli otomobilin fiyatı, ön sipariş aşamasında büyük ihtimal ile daha da düşük olacaktır. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Ford Focus reklam filmi