reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iPhone

Apple, büyük bir gelecek planıyla gündemde

Teknoloji devi Apple, geleceğe yönelik önemli bir satın almaya imza atacak gibi görünüyor. Burada Sharp ve Japan Display firmalarının adı geçiyor.

Dünyanın en değerli firmalarından olan, elinde hemen harcamaya hazır büyük bir nakit para bulunan Apple, kendi ekran ya da daha doğru tabirle panel üretim fabrikasını almayı planlıyor. Biliyorsunuz Apple uzun zamandır JDI olarak da bilinen Japan Display firmasından telefonlar için LCD ekran alıyor. Ancak telefon tarafında LCD’den OLED’e yapılan geçiş, JDI’ın işlerini bozmuş durumda. Sektörün genel olarak LCD’den uzaklaşması, JDI’ın da büyük çaplı OLED üretimine geçiş yapamaması (Hiç kolay bir şey değil), firmanın durumunu zora sokuyor. İşte bu yüzden Apple’ın Sharp ile beraber JDI’ın en büyük panel üretim fabrikasını yaklaşık olarak 820 milyon dolara almaya hazırlandığı ortaya çıktı. Apple’ın alacağı bu tesisle LCD üretimine devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Ancak böyle bir fabrika hem JDI hem de teknoloji devi için mantıklı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone 12 ailesiyle büyük oynamaya hazırlanıyor

Ailenin en altında yukarıda gördüğünüz iPhone 12 modeli yer alıyor ve bu model söylendiği kadarıyla 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alıyor. Bu model ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Tüm ailede 5G destekli versiyonların sunulacak ve 2020’de aynı zamanda iPhone SE 2 / iPhone 9 da gelecek.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 16 inç MacBook Pro modeli