reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang Mach E

Yerli otomobil geleceğiyle paralel; Ford Mach-E ardından ikinci model hangi sınıfta olacak?

Elektrikli otomobil dünyasının yeni isimlerinden birisi olan Ford Mustang Mach-E, kendinden sonra gelecekler için şimdiden limit oluşturmaya başladı.

Geride bıraktığımız kasıma ayında resmi tanıtım etkinliği düzenlenen Mustang Mach E, markasının yeni dönem değişimindeki ilk temsilcisi olacak. Üzerinde taşıdığı Mustang adının da etkisiyle dikkat çeken bir tasarım karatkeri taşıyan SUV modeline satış olarak da kısa sürede ciddi bir ilgi oldu. Resmi kaynaklar tarafından First Edition paketlerinin tamamı tükendiği açıklanan Mach E’den ilk yıl 50.000 adet üretmeyi planlayan Ford, gözünü ileriye de çoktan dikmiş durumda. Kaynaklara yansıyan ilk detaylar Amerikalı üreticinin bu sınıftaki ikinci hamlesinin B-SUV sınıfında olacağına işaret ediyor. Aracın altyapısı ise gerçekleştirilen ortaklığın bir yansıması olarak Volkswagen’den alınacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang Mach-E merkezli ikinci projede Volkswagen altyapısı başrol oynayacak

Önümüzdeki 5 yıllık plan içerisinde karşımıza çıkmasını beklediğimiz ailenin ufak üyesinin altyapı dinamikleri MEB üzerine oluşturulacak gibi görünüyor. Kısa süre önce Volkswagen cephesiyle bir araya gelen Ford’un, kendi dinamiklerini uygulamak adına platform üzerinde yapılabilecek değişimlerle ilgili fikir alışverişi içerisinde olduğunu da yine detaylarda görmek mümkün. Şirketin kendi çizgisinde oluşturmak istediği uzun kaput tasarımının buradaki merkezi taleplerden biri olması da dikkat çekiyor. Mustang adının bir diğer elektrikli modelde devam edip etmeyeceği ise şu aşamada netlik kazanmayan detaylar arasında. Yerli otomobil planlaması içerisinde de yer alan kompakt SUV sınıfında Peugeot 2008 ile şimdiden önemli temellerin atıldığını da bilmek gerekiyor. Önümüzdeki yıl içerisinde daha somut detayların karşımıza çıkması muhtemel.

İlgili video

Mustang Mach E