reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang

Ford Mustang izlerini taşıyacak elektrikli SUV için isim karmaşası sona erdi

Los Angeles’ta düzenlenecek özel bir etkinlikle tüm dünyaya tanıtılacak olan Ford Mustang hatlarına sahip elektrikli model için sipariş detayları da belirdi.

Kendi içerisinde “Edison Takımı” adını verdiği bir departman kurarak elektrikli otomobil için artık net adımlar atacağını gösteren Ford, bunun ilk üyesi için Mustang rozetini kullanma stratejisine gidiyor. Uzun süredir ipucu görselleri üzerinden gündemimizde olan ve tanıtımı için artık önümüzde çok kısa bir sürecin kaldığı modelle ilgili bir karmaşa daha sona erdi. 17 Kasım‘da düzenlenecek etkinlik öncesinde resmi kaynaklar tarafından satışa hazır halindeki ismi de paylaşılan modelle ilgili artık son virajlarda olduğumuzu de söylemek mümkün. Son gelişmeyle birlikte Ford Mach-E adıyla örtülerinden kurtulacağını öğrendiğimiz SUV modelin tanıtımını ünlü oyuncu Idris Elba gerçekleştirecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mach-E üzerinde var olan beklentiler

Birkaç gün sonra düzenlenecek etkinlik sonrasında hemen ön sipariş sürecine de başlanacağı açıklanan Mach-E’ye sahip olmak isteyenler 500 dolarlık ön ödemeyle yerlerini ayırtabilecek. Ford ileriki vadede siparişinden vazgeçecek kullanıcılar için bu ön ödemenin iade edileceğini de özellikle belirtiyor. İlk parti modelleri First Edition adıyla sunulacağı açıklanan Mach-E için bazı teknik beklentileri de bir süredir masada görüyoruz. WLTP standartlarında yaklaşık 600 kilometre, EPA standartları içinse 483 kilometrenin dile getirildiği Mach-E’nin hızlı şarj desteği de olacak. Bu teknoloji sayesinde 10 dakikalık şarj ike yaklaşık 75 kilometre kat edebilecek bir modelin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Yüzde 10’dan yüzde 80’e erişim süresi ise 45 dakika olarak hedefleniyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Ford Bronco R